Respect

5 Posted by - August 10, 2012 - Inspiration

ללונדון הגענו במקרה. אבא של אחת מאתנו חגג יומולדת ולוח זמנים עצבני במיוחד חייב אותנו למדוד אמצע מדויק בין המקום בו הוא גר, מעבר לים – אלינו.

האצבע נפלה על לונדון, ולנו לא נותרה לנו ברירה אלא לארוז את עצמנו בטרולי קטן ולטופף מעדנות לכיוון שדה התעופה, תוך כדי מלמול בלתי פוסק של כל הפסוקים הזכורים לנו בשלוש שפות לפחות, בנושא מזג האוויר. נותר לנו רק לקוות שהאחראי על הגשמים והרוחות ישמע וידאג להעביר, לקראת בואנו הצפוי, את העננים והברקים לגזרה אחרת.

טוב, לונדון אחרי הכול, וזה לא ממש עזר.

כמו שנאמר – לפעמים השמיים לא יכולים לחכות, ומה שחיכה לנו כשנחתנו גרם לנו להבין שאת היומיים הקרובים אנחנו צפויות לבלות בחיפוש אחרי מסתור ומחסה, או לחילופין בתוך צוללת (אלטרנטיבה שנפסלה על הסף. לכי נסי למצוא חנות נעליים או מסעדה ראויה לשמה בתוך צוללת, ואפילו אם, כראוי ללונדון, היא כולה צהובה).

בקיצור, אחרי שנקמנו כהלכה בחתן השמחה שהטריח אותנו עד הלום במבול הבלתי אפשרי הזה, מצאנו את עצמנו משרכות רגליים בין השלוליות, מבית כלבו אחד למשנהו, מחפשות ריגושים והפתעות שיצדיקו את המעמד, ואלה מצידם, מיאנו להגיע. רק ה’ליברטי’ הותיק הצליח באמת לשמח אותנו. בקומת הקרקע, בין הצעיפים של ‘הרמס’ והכפפות של ‘סלין’, נפלנו על חנות חדשה של ספרים, שנראה כאילו תוכננה ונבנתה במיוחד עבורנו (ועבור השכנה מארמון בקינגהאם). יצירות מופת מעוצבות ומוקפדות, משער עד כריכה. תכנים מרתקים, צילומים מרהיבים, נייר משובח ועטיפות פשוט עוצרות נשימה.ההתרגשות הזאת הצליחה להחזיק אותנו מרותקות שעתיים תמימות, אשר בהן אנחנו עוברות מדיספליי לדיספליי, מספר לספר ולא מצליחות לשבוע.

היהלום שבכתר, ששבה את ליבנו וסירב להחזיר, היה האלבום המשולש של ‘שאנל’ שהיה כרוך כולו בעור שחור, בתפירת המעוינים המסורתית, ונראה כמו אותו תיק מפורסם שאנחנו כבר תקופה ארוכה הוזות על הרגע בו נניח עליו את ידינו הענוגות. האלבום המוקפד הזה הוא מלאכת מחשבת בשלשה כרכים, המכיל את קיצור תולדות הזמן אליבא דה מאדאם ‘קוקו': בגדים, תכשיטים ובשמים וכל מה שעושה את החיים למה שהם – בלתי נשכחים.

עם האלבום הזה עלינו לטיסה חזרה הביתה ומאז שובנו אנחנו מלטפות אותו, שוב ושוב, בחיבה גלויה, כל ערב לפני השינה, ולא אכפת לנו בכלל מכל המבטים שנשלחים אלינו. אנחנו את שלנו – קנינו.

הואיל ואנחנו מצטיינות בטוב לב שופע במיוחד, החלטנו לשתף אתכן במידע שנגלה לנו בעת שערכנו תחקיר על הוצאת הספרים שעומדת מאחורי החנות המהממת בלונדון. ראשית שמה של ההוצאה ‘אסולין’, ואם למישהי מצלצל מוכר – לא בכדי, הבעלים לגמרי משלנו (…). פרוספר אסולין היגר לפני הרבה שנים ממרוקו לצרפת, עבד קשה והגיר לא מעט זיעה, עד אשר קנה לעצמו שם בעולם הפרסום והמולו”ת הצרפתי. עת נישא למרטין, החליטו שניהם להוציא ביחד ספר שיתעד את המלון האהוב עליהם, ה’קולומבייר ד’אור’ בדרום צרפת. הספר קצר הצלחה ואחריו באו עוד אחד ועוד אחד. ראו כי טוב – עברו למנהטן ומשם מנהלים אימפריה שכולה סטייל צרפתי.

פרוספר ומרטין פרפקציוניסטים ללא תקנה, בעולם שמחפש לעגל פינות הם אינם מוכנים להתפשר על פסיק. הנייר הוא המשובח שבנמצא, היוצרים, העיצוב והביצוע טוטאליים ויחד הם יוצרים את ספרי הסלון הכי מושלמים בעולם. המחיר אינו זול אבל מדובר ביצירות אמנות לכל דבר.

לנו יש הרבה כבוד ליזמים שמצליחים לרגש אותנו, לרעיונות מעושרים בסטייל ולשירות שגורם אפילו לנו להתפעל. ועל כן בעיתות חיפוש אחר מתנות שוות לאנשים שווים לא פחות, ואולי בכלל לעצמכן, מומלץ לבחון את האתר שלהם (או את אחת מהחנויות מקרוב, מי יודע…) ולראות שמא על המדף האלגנטי ממתין לכן העונג הבא.

שאפו.

לינק לאתר

Respect4 Respect3 Respect1