You have been served

12 Posted by - December 2, 2013 - Inspiration

אם תשאלו אותנו אין מסעדה טובה שיש בה שירות גרוע בדיוק כפי שאין שירות מצויין במסעדה גרועה. כי מה לעשות בתחילתו ובסופו של עניין, כשאנחנו יוצאות לארוחה טובה אנחנו מצפות לחוות חוויה אחת הוליסטית, ולפגוש שירות נמצא בכל פינה.

אז פלא שבפעם הנדירה הזו, כשאנחנו כבר מתפנות גם לארח באופן אישי כמה חברים או בני משפחה, אנחנו מוציאות את ה’תנ”ך’ מהמגירה ועוברות עליו בקפידה, שחלילה לא נתקל ולו בעין ביקורתית אחת (הרי גם ככה נגמר כל מפגש כזה, בחשד שאנחנו בעצם אלכוהליסטיות סמויות שפשוט לא מצהירות על כך…).

ונחזור לשולחננו. הכל מתחיל ברשימה שמונה לא פחות מתשעה סעיפים חשובים:

1. רשימת מוזמנים שעברה בדיקת תאריך נוח לכולם (לא אין כזה (…), פה בדיוק אתן נכנסות לתמונה עם תרגיל נשימות קצר וכוס יין ראשונה).

2. על רקע אותה שיחה שמאשררת הגעה ותאריך, אל תשכחנה לוודא שאף אחד לא פצח פה בדיאטה חדשה, הפך להיות טבעוני או חלילה אלרגי לחסה אמריקאית פריכה.

3. ונאמר ויש כאלה שאינם מכירי,ם או לא עלינו כאלה מסוכסכים קמעה ועדיין מבקשים להגיע לאותה ארוחה (…), מומלץ לדאוג להדליק בחלל נרות רבים כ”חלק מהדקור…”, אלה סופגים אנרגיה קשה, ממלאים את החלל באוירה נעימה ואם תגדילו ללוות את הרקע במוסיקה שקטה, זה בכלל יהיה נפלא. דענה, מוסיקה קלאסית או דומה לה – מרגיעה גם אלה שטוענים בדייט הראשון שהם אלרגיים אליה.

4. בכל מקרה, ואל תתנו לדיעות של גיסה קדומה להשפיע עליכן (…), דאגנה מיד עם הגעת האורחים למנות ‘סומלייה’ שכל תפקידו יהיה לא להותיר אף לא כוס אחת ריקה – לאורך כל שעות הערב.

5. אם אין לכן מספיק שולחן וכסאות להכיל את כולם…, לכו על ארוחת קונספט בגינה או כזו שמוגדרת Free Style כלומר, כוללת כריות על הרצפה. מה שבטוח, ותעשו לנו באמת טובה אישית גם אם הרשימה עברה את העשרים – כלים חד פעמיים הם ‘ביג נו נו’. יש לכן אישור מאיתנו לארח בכל מגוון הכלים שבבויידם או אפילו אם תרצו, להתחדש בסרוויס חדש..

6. כמו שאמרנו, אלהים בפרטים הקטנים. אפשרנה לאורחים לגלות אותם ואת הקינוח הגשנה עם קפה בחדר אחר בו יכולה לחכות להן הפתעה – משחק קלפים, דומינו, סרט שווה או כל פעילות שיכולה להעמיק את החוייה.

7. חשוב בלזכור, אורחים בבית לרוב מרגישים בנח אם מאפשרים להם להסתובב חופשי בתוכו ולכן, מומלץ לוודא כי בחללים בהם הם צפויים לבקר אין פריטים מפלילים.

8. סעיף זה אולי יראה לכן שולי… אבל אנחנו מאמינות שהוא קריטי. לבוש המארחת (…) אל תתהדרו יתר על המידה שכן זה עלול להראות מעט מגוחך (בביתכן?!…), באותה מידה אל תהמרו על ההופעה הקבועה שלכן בבית כשאתן לבד (…), אם תשאלו אותנו בגדי מארחת אולטימטית חייבים להיות, יפים אך בו בעת מאד נוחים לתנועה. כאלה שיעשו רושם ביתי ויחד עם זאת יעניקו בטחון עצמי כשל שמלה שחורה קטנה.

9. אחרון חביב, הוא תמיד אלמנט הערך המוסף (…), אנחנו משאירות אתכן לייצר אותו בעצמכן עם רגישות לאורחים הפרטיים שלכן שרק אתן מכירות. רעיונות, מחשבות וכו’ אתן יכולות למצוא בשפע ברשת – אנחנו נפנה אתכן לאחד משלנו, שבדרך כלל בא לידי ביטוי בעיצוב השולחן, לפי מצב הרוח והכלים שבא לנו בהם להשוויץ ;-)