Mefargenot Le: Palais Th’es Israel

3 Posted by - January 17, 2012 - love

כשהיינו ילדות נהגנו לשתות תה עם חלב (כמקובל במשפחות אצולה – כבר סיפרנו לכן על הקירבה שלנו אל המלכה האם?!…), משבגרנו שברנו חזק לכיוון הקפה שאותו הקפדנו לחזק עם השנים, הסטרס והעומס. כך העברנו את מיטב שעותינו עד אשר אתרע המזל וחווינו חוויה שאנחנו לא בטוחות שכל מכורה לקפה חוותה והאמת, אנחנו ממש לא מאחלות לחוות: הרעלת קפאין.

כן. יש דבר כזה ואנחנו באופן אישי, בשלב יחסית מוקדם של מערכת היחסים ביננו לבין הקפה זכינו לחוות אותה. מה שהתחיל ביום בהיר אחד וללא התרעה מוקדמת כבחילה נוראית עם הקפה הראשון של הבוקר, התברר בתוך ארבעים ושמונה שעות כבחילה מקפה נקודה. לאורך כל שעות היום, מכל סוג ובכל הקשר כולל זה שהיו קשורים בו אחרים ברדיוס של עד עשרים מטרים מאתנו.

טועות ותוהות פנינו לסבתא (ז”ל) מייחלות לתרופת פלא והיא מיידית המליצה לעבור למים עם נענע או שיבא לסרוגין. יאמר לזכותה שהיא לפחות לא קראה לזה תה (…) אחרת לצ’ארלס יקירנו היה בטוח מה לומר שהרי “נענע, שיבא, לימונית ולואיזה – זה לא תה!”. אבל רגע לפני שאנו עוברות לספר לכן על צ’ארלס נסיים את סיפורנו בכך, שעקב הטראומה פרטית שלנו בנושא הקפה, מאז ועד היום, ללא הרעלה או בחילה מיוחדת, חליטה טובה של תה הפכה אצלנו שגרת חורף יום-יומית שמאזנת את מספר כוסות הקפה לשלוש במקום שש. בתקופות מעבר היא אף הפכה לחלק מתפריט ‘ניקוי הרעלים’, ריטואל שנמשך שבועיים ואשר אותו אנו מקפידות לקיים מדי שנה פעמיים.

לפני שנתיים ואולי קצת פחות, כשהחנות המפוארת של רשת “לה פלה דה תה” נפתחה ברחוב דיזנגוף בתל אביב, אנחנו זוכרות שדווקא היו אלה הכלים היפים שלכדו את עיננו, ועדיין, (זה בכל זאת לא קפה) חיכינו עד לעונת המעבר על מנת להיכנס ולהתרשם מהתפריט העשיר, הכלים המרהיבים ואישיותו הכל כך אירופאית של בעל הבית צ’ארלס פייגן.

צ’ארלס עם רגישותו לשירות ולנימוסים כבש אותנו באחת, המבטא הצרפתי איים עלינו בהפרעת קשב וריכוז, המגוון העשיר הצליח להשאיר אותנו מבולבלות ויחד עם חוסר היכולות שלנו לבחור את הסט הכי הולם לסלון החדש שלנו, זכינו לקבל טלפון מהבטחון של ויזה עם השאלה: “שלום, מדבר…. מהבטחון של ויזה. אני רק רוצה לוודא שאתן העברתן בזה הרגע את הכרטיס שלכן בסכום של 2,000 ש”ח בחנות תה???!!!” סמוקות ממבוכה מלמלנו שכן וידענו – זו רק ההתחלה.

מאז אפשר לומר הכל באמת היסטוריה. החנות המרהיבה, המבחר העשיר, המארזים המושלמים, הכלים המרהיבים והחיוך של צ’ארלס ושרה (בתו היפה כל כך…) כבשו אותנו, ומזה כבר שנה שלמה, תה הפך בן בית.

הלבן הוא חלק מתפריט ניקוי הרעלים. עדיין, הירוק, השחור וזה המבושם בקופסת קינמון דואגים לרגש אותנו כל אחד בתורו כמעט, בכל סופשבוע בין קפה אחד לשני, אחרי ארוחה כבדה במיוחד או סתם כאשר בא לנו נורא ללוות ביסקוטי פריך.

אז יכולנו לספר לכן עוד הרבה על סגולותיו, מה הסינים אומרים עליו או כיצד הוא מאזן את המשקל ומאיץ את חילוף החומרים. אבל נראה לנו הרבה יותר נחמד שפשוט תמצאו לכן זמן, חניה קרובה ותקפצו לומר שלום. טעימות, המלצות, הנחיות ושירות לבטח ישמחו להעניק לכן’ ואם אתן כבר שם… מסרו ד”ש חמה.

רחוב דיזינגוף 131, תל אביב.

03-5221317

www.palaisdesthes.co.il

*למען הסר כל ספק יצויין כי החדר נכתב מהלב ולא מהכיס…

Mefargenot Le Palais Thes Israel3