• Ron Ben Israel

Sweet Thing

3 Posted by - April 23, 2012 - love

אחד הדברים שהכי רגשו אותנו בחתונות של פעם, היתה עוגת החתונה. היא בעיקר היתה גבוהה ולבנה, עשירה במרגרינה עוטה ציפוי סוכר לא ברור ועוד כמה מרציפנים – לא בהכרח אכילים. הקלאסיות התנשאו לגובה של שלוש קומות, המפוארות התהדרו גם בארבע ויותר ובראש כולן ניצב אותו אייקון רומנטי נחשק שנשאר למזכרת: חתן וכלה.

בעשור האחרון נעלמה לה העוגה המפוארת מרשימת ההפקה, ואיתה נעלם גם טקס פריסת העוגה, שילוב הידיים והתענגות הזוג הטרי על המתוק מתוק הזה שבא לסמל את הצפוי. העוגה התפוגגה לה מחיינו כמעט ללא דרך חזרה.

ובכן, רק כמעט. בשנים האחרונות, יותר ויותר זוגות מבקשים לחזור למסורות ‘של פעם’. חתונות קטנות ומשפחתיות, שמלת כלה אחת ואולי אפילו את אותה שמלה שאמא כבר לבשה, טבעת עם ערך סנטימנטאלי ועוגה מעוצבת לקינוח החגיגה. כל זה במחוזותינו.

במחוזות אחרים, אצל האמריקאים, למשל, עוגת החתונה מעולם לא היתה נושא לויכוח. תמיד היא היתה שם במרכז התמונה, ושם כנראה תישאר. במקרים אחרים (כאלה שיש להם לפחות כמה אלפי דולרים להשקיע בעניין) היא אפילו תהפוך לאחד מהאלמנטים החשובים והמושקעים במסיבה.

אלה שבאמת משקיעים בעוגה, מגיעים לשף קונדיטור רון בן ישראל, או כמו שמכנים אותו שם באמריקה “מלך העוגות” או “המנולו בלאניק של העוגות”. רון שידוע כפדנט, שפרטים קטנים לא רק שלא מפחידים אותו, אלא אפילו עושים את חייו מענגים הרבה יותר, הצליח כבר להגשים את עוגת החלומות עבור אין ספור כלות (ובין היתר היה אחראי לעוגה בחתונה המדוברת של השנה, זו של בנו של איש העסקים יצחק תשובה).

בשנת 2007, לכבוד חגיגות 100 שנה למלון פלאזה המפורסם בניו יורק, בקשה החברה מרון בן ישראל ליצור עוגה בדמות המלון, עד הפרט האחרון. לרון ולצוות המוכשר שעבד איתו היו ארבעה שבועות ללמוד את הפרטים הקטנים והגדולים, על מנת לתכנן ולבנות דגם שהתנשא לגובה של 563 ס”מ ושקל שני טון. 1,000 המוזמנים טעמו, לקלקו וקבעו: זה לא רק נראה יפה..

“הפלאזה” היתה העוגה הכי מורכבת שרון בן ישראל הפיק עד כה, אבל אם תבקרו באתר המרשים שלו תמצאו את עצמכן, כמונו, מוקסמות מהיצירתיות וההקפדה, מהתחושה שכל עוגה, קטנה כגדולה, שווה בפני רון ובשום מקרה הוא לא מתפשר. הוא חוזר וטוען שלכל עוגה יש אישיות משלה, בהתאם לאישיות הזוג ואופי המקום בו החתונה מתקיימת, העיצוב, האווירה והעונה. צריך גם להבין שכמות העבודה המושקעת בהפקה כזאת יכולה להגיע לעלויות של אלפי דולרים.

לרון חשוב להכיר ולקיים תיאום ציפיות מלא עם הזוג באופן אישי, בכל עוגה. בחירת העוגה ועיצובה מהווה מרכיב של ממש בהפקה. היום זה כבר ברור, לכל עוגה מגיע את הזמן שלה. התרגשנו ביחד בסרט שראינו באתר, בו רואים איך רון מגשים חלום של כלה שהכי רצתה את הסיכה של סבתא שלה על העוגה.

יפה ששאלתן, לא. לנו באופן אישי עדיין לא יצא לטעום אף אחת מהעוגות של רון – אבל אנחנו מחכות בסבלנות. אין לנו ספק שכשיגיע הרגע הן תעמודנה בציפיות. בכל מקרה, למי מאתנו שחלום העוגה הרב מפלסית מצית לה את הניצוץ בעיניים, ומתכננת חתונה בקרוב ובתקציב ראוי – הרשו לנו להמליץ על מלך העוגות – השמועות אומרות שזה גם ממש טעים.

לינק לאתר

Sweet Thing4  Sweet Thing1