• גלעד קוולרצ'יק

Underwater

4 Posted by - September 15, 2011 - love

לפני פחות משנה, החליטה הצלמת ג’יל גרינברג לצלם נשים מתחת למים ולהציגן בתערוכה בשם ‘תקרת הזכוכית’.

כשרואים את התמונות, קשה שלא להבין מדוע בחרה ג’יל בשם הזה לתערוכה או להבין מדוע בחרה להלביש את המצולמות בבגדי ים ונעלי עקב אדומות. אחרי הכל, נשים היום בהחלט נמצאות במקום אחר מאשר לפני עשור או שניים ועושה רושם שכמו בתמונות, רבות הן אלה שכבר פרצו את התקרה

אז למה במים?! כי מחד, נשים יכולות לבחור לצלול פנימה לתוך ה”שקט” לכאורה, ועדיין ליהנות מעולם ומלואו. ומאידך, הן יכולות לבחור לצוף מעלה וליהנות משאיפת אויר צח. כמו בטבע. נשים שבוחרות לצוף ולתת לראש לבצבץ צריכות לזכור שזה רק עניין של זמן עד שהגוף כולו ייצא בעקבותיו.

אז חלילה לא להתיימר לחקות את ג’יל. רק מתוך סקרנות… ביקשנו מהצלם המוכשר גלעד קוולרצ’יק לנסות ולצלם נשים מתחת למים ולספר לנו על החוויה. גלעד, צלם מוכשר התחיל לצלם עוד כשהיה בן 15, לפני 16 שנים בדיוק. כבר אז חלם על צילומים מתחת למים ואף רכש את כל הציוד הנדרש לכך. מאז הצליח לצלם בעיקר שחיינים אולימפיים ותחרויות אקסטרים. נשים? הוא לא ממש מצא כאלה שיסכימו.

וזה בדיוק העניין. הפעם, כשבקשנו ממנו לצלם את ההפקה הזו עבור המגזין החדש של NINE ROOMS הוא ידע שאי עמידה במשימה אינה אופציה ומצא את האחת. היא תיירת מזדמנת שהסכימה רק אחרי שגלעד, הבטיח להלביש אותה בשמלת כלה, סוג של חלום שלא התגשם גם כשהתחתנה באמת. וכך במשך שעתיים וחצי בקור, ללא מסכה, ללא סנפירים, ללא משקולות, תוך כדי עצירות נשימה ארוכות במאמץ רב שהקשה על העבודה – אבל עם הרבה דבקות ואמונה, חזר גלעד למרכז עטור נצחון וכבוד.

התמונות לפנינו, מרגשות ועוצרות נשימה. גלעד אומר שקשה לו לשכוח את הרוגע והשלווה של הצוללנית בזמן הצילום מתחת למים, למרות התנאים הקשים. ואנחנו מקבלות בעזרת התמונות האלו חיזוק למסקנה שקיבלנו עוד מצילומיה של ג’יל, שבחיים, כמו במים, הכל אפשרי. רק נכוון למעלה וגבוה, והשמיים הם אז באמת הגבול.