Yard Sale

9 Posted by - March 22, 2013 - Money Talk

יש לנו רעיון נפלא ואל תגידו שהתעוררנו מאוחר כי את הרעיון שלנו אתן יכולות ליישם לפחות פעמיים בשנה אם לא יותר, תלוי בכן.

הרעיון שלנו הוא לא מקורי ובאמריקה אחותנו הגדולה הוא אפילו סוג של מסורת.

קוראים לזה ‘מכירת חצר’ והרעיון הוא שלפני מעבר דירה או אחת לפרק זמן מסויים, עושים בעלי הבית סדר בחפציהם האישיים ומוציאים למכירה בחצרם הקדמית את אלה מהם שכבר לא בשימוש, לא באופנה או פשוט לא…

אז למה שלא נעשה זאת גם אנחנו? הרי מי אמר שחייבים דווקא להיות אמריקאים או לפחות בעלי בית פרטי עם חצר?!

מכירה של חפצים ישנים ו/או משומשים הפכה בשנים האחרונות לאופנה של ממש וגם אנחנו יכולות לעשות מזה חגיגה של ממש – אצלנו בדירה. לא מזמן נחשפנו בפייסבוק לשלוש חברות טובות שאחת תרמה את ביתה, השנייה את הכיבוד, השלישית את כל מערך השיווק ויחד כולן את המלאי, הסטיילינג והאוירה. בקיצור משמועות שהגיעו אלינו משם לפה הבנו כי מחפצים שתפסו להם מקום בארון הן הצליחו לארגן לעצמן יופי של סופשבוע בפריס.

שווה לא?! כן. גם אנחנו חושבות. אז החלטנו להרים כפפה, לעלות את הרעיון אל התודעה, להציע לכן ממש תכנית עבודה מסודרת שתקל עליכן לצאת לדרך ולאחל לכן בהצלחה!

שלב א’ - להקדיש לפחות 24 שעות להתבוננות לתוך המדפים והארונות פנימה ולראות מה מתוך המלאי הקיים כבר לא שייך, כבר לא בשימוש, כבר לא באופנה ועדיין שווה בכדי לשים עליו תג מחיר ולשייך אותו לרשימת המכירה. אחרי שהגעתן למלאי בסיסי שכולל מינימום של שלשים פריטים שווים – ניתן לפתוח יומנים ולקבוע מועד ושעה.

שלב ב’ - רגע לפני שהחלטתן לצאת לדרך, עשינה במחילה עוד חשיבה קטנה שמא לא שווה גם לכן לצרף לחגיגה גם חברה?! ככל שהמבחר יהיה גדול יותר ויותר בעלי אינטרס ישווקו אותו – המכירה תהיה באמת שווה ואטרקטיבית.

שלב ג’ - כשבועיים לפני מועד המכירה, יש להתחיל בפרסום ושיווק (מומלץ להשקיע במיתוג המכירה ובגרפיקה מגרה). בכל מקרה, יש להפיץ את הבשורה באמצעות פתיחת אירוע בפייסבוק לכל החברות, לבקש מחברות טובות לשתף על הקיר שלהן, ואם בא לכן קצת יותר להשקיע – דפוס דיגיטלי הוא זול יחסית ואפשר להפיק כמאה ‘פליירים’ להפצה בבית הקפה הקרוב או בשיעור הפילאטיס. ואל תשכחנה, תמונות מוכרות… אז צלמנה את הפריטים המגרים במיוחד ועלו תמונות שלהם לרשת – זה עובד.

שלב ד’ - שלושה ימים לפני האירוע עצמו יש להתחיל ולארגן את החלל. למתג את הבגדים בתגי מחיר, להכין פלטפורמה חוקית (חשבוניות וקבלות בנות…אנחנו שומרות חוק) לביצוע המכירה ולהתחיל להעלות תמונות מתוך ההכנות לפחות פעמיים ביום.

שלב ה’ - יום המכירה. אל תפסחנה על תאורה טובה, מוסיקה כייפית, כיבוד קל ושתייה, שקיות ואמצעי אריזה, חברה טובה לעזרה בשירות, וכמובן שילוט במרחק של 20 מטר מחוץ לדירה שמוביל את הקהל פנימה ללא בעיה.

כמה הערות כלליות:

אל תיכנסו להרפתקה אם אין לכן סבלנות לאנשים – מכירה דורשת המון ממנה.

אל תיכנסו להרפתקה מבלי להיות מוכנות להשקיע בכך, זמן וכסף (הוצאה גם אם קטנה – תהיה).

אל תיכנסו להרפתקה בלי מטרה שהוגדרה מראש – סה”כ קופה (זה יקל עליכן לדעת כמה אחוזי הנחה ומתי אתן יכולות לעשות).

ולסיום, אם המכירה הצליחה אל תתלהבו ולעשות עוד אחת בחודש הבא – תדירות גבוהה לא בהכרח נכונה. יחד עם זאת, אם השגתן את יעדכן ויש לכן אפשרות… שקלו לתרום את שנשאר. זו מצווה והוקרת תודה נחמדה – וגם על הדרך מבטיח לכן מקום למשהו חדש לקראת המכירה הבאה.

אהה כן ואחד אחרון…

אל תשכחנה להודיע ולהזמין אותנו :-)