Comfort Driving

8 Posted by - February 17, 2013 - Pin That

עצרתן לחשוב פעם כמה שעות ביום אתן נמצאות מאחורי ההגה? זה מתחיל בבוקר כשאנחנו “מפזרות” את הילדים בבית הספר והגן, משם נחפזות למשרד תוך שאנחנו עוברות על הלו”ז היומי (רק ברמזורים אדומים, אנחנו לא מביטות בנייד בזמן נהיגה) ונוכחות לגלות שיש לנו שלוש פגישות בחוץ.

לצערנו העוזרת האישית שלנו, מוכשרת ככל שתהיה, לא הצליחה לרכז אותן ברדיוס אחד, קרובות זו לזו, ואנחנו הולכות למצוא את עצמנו במשך השעות הקרובות מבקרות בשלושה ישובים שונים. אחר הצהריים, בדרך חזרה מן היום המתיש, אנחנו מתלבטות מה נלבש היום לדייט השבועי עם החברות הטובות שיתקיים במסעדה החדשה שעליה שמענו רק טובות. בדיוק כשהפור נופל על השמלה המדהימה שקנינו רק בחודש שעבר בניו יורק (מותר לנו קצת להשוויץ) הטלפון מצלצל (אל דאגה, יש לנו דיבורית) וקול מתקתק, ממש נופת צופים, שואל “אמא, את יכולה להקפיץ אותי לחוג?”. החלום שכלל שעת מנוחה על הספה נמוג והולך ואנחנו מתחילות את הקריירה השנייה שלנו להיום: “נהגת פרטית”. הערב מגיע, אנחנו כבר לבושות ומאופרות וזה הזמן לצאת לפגוש את הבנות, על הדרך כמובן אנחנו אוספות חברה טובה והנה הדייט סוף סוף מתחיל ואפשר קצת לשחרר את טרדות היום.

למחרת בבוקר כששגרת היום מתחילה מחדש, אנחנו מהרהרות באירועי אמש. הרי זה לא היה יום חריג, אולי קצת עמוס יותר מבדרך כלל, אבל ככה פחות או יותר נראה כל יום. יוצא שלא משנה איך נסתכל על זה, אנחנו מבלות לא מעט זמן בנהיגה.

בין כל הכובעים השונים שאנחנו חובשות יום יום (אמהות לילדים, נשים קרייריסטיות, מנהלות משק בית, חברות, בנות זוג, ועוד היד נטויה), השעות שלנו על ההגה הופכות ארוכות יותר, לפעמים ארוכות יותר מאלו החצי השני שלנו. וזה לא רק עניין של תחושה אישית, ממחקר שנערך לאחרונה בארה”ב (באוניברסיטת מישיגן) עולה כי יש יותר נהגות נשים מאשר נהגים גברים בדרכים. זה לא נתון טריוויאלי, בטח לא לאור העובדה שהחל מהרגע הראשון שפורד שיווקה רכבים ב 1908 היה לגברים יתרון מספרי גדול בתחום מחזיקי רישיון הנהיגה, ולעומתם רק למחצית מהנשים המבוגרות היה רישיון נהיגה. וזה שלא שמישהו הקל עליהן במיוחד להיפך, כישורי הנהיגה של אלו המעטות הפכו לפאנצ’ים של קומיקאים וסטנדאפיסטים.

עם השנים הפער הצטמצם עד שלפני שנתיים, היתרון המספרי עבר אלינו הנשים. ב 2010 החזיקו 105.7 מיליון נשים אמריקאיות רישיון נהיגה לעומת 104.3 מיליון גברים, וזה לא נתון שאפשר להקל בו ראש, בטח לא לאור העובדה שמבחינה דמוגרפית יש הרבה יותר גברים (בארה”ב נולדים בכל שנה 105 תינוקות ממין זכר על כל 100 תינוקות ממין נשי). בנוסף עולה מהמחקר כי בקבוצת הגיל 25-29 ירד אחוז מחזיקי רישיון הנהיגה בקרב גברים בלמעלה מ 10% בעוד בקבוצת הגיל המקבילה הנשית ירדה הכמות ב- פחות מ 5%.

פחות ופחות גברים צעירים לומדים נהיגה. הסיבות לכך הן רבות ותלויות תרבות, תחבורה ציבורית מפותחת, התפתחות המדיה הדיגיטלית שלוקחת יותר ויותר מקום בחיים שלנו וגורמת לאנשים לבלות יותר זמן באינטרנט ופחות זמן בנהיגה, וגם העובדה שהדור הצעיר לא מסתכל אחורה בנוסטלגיה על הרכב- בשבילם זה כלי פונקציונלי שלא בהכרח מתאים לכולם. האמריקאים מעניקים משמעות גדולה לנתונים האלו, וכדאי שגם אנחנו, כיוון שיש להם השפעה משמעותית על היקף ואופי הביקוש לרכבים, על צריכת האנרגיה ועל הבטיחות בדרכים.

אם יש יותר נשים נוהגות מגברים אז כל שוק הרכב עומד בפני שינוי, איך? לדוגמא, ממחקרים שערכו עולה כי נשים מעדיפות רכבי מיני, אם יש יותר נהגות, הביקוש לרכבי מיני עולה באופן משמעותי וחייב בחינה מדוקדקת של כל סל הדגמים של אותו מותג רכב וכמובן בד בבד האסטרטגיה השיווקית גם היא חייבת להשתנות. אז פלא ששוק הרכב מאוד מודאג?!

אז אמנם כאן בישראל, הפער בין נשים וגברים עדיין לא נעלם, ויש עדיין יתרון למין הגברי, אבל אין ספק שהמחקר בארה”ב משליך על העולם כולו ומהווה חלק ממגמה מתפשטת עד שלא ירחק היום בו הפער בין מחזיקי רישיון גברים לנשים בישראל ייעלם לגמרי או יתהפך לטובתנו הנשים.

ומה לנו, שמעבירות שעות ארוכות ברכב, יש להגיד? שעכשיו יותר מתמיד חשוב לנו שהרכב שלנו יהיה נוח, מפנק ומאובזר. כמו שלא היינו מעיזות לנעול נעל שאינה במידתנו – כך לא נתפשר על רכב שלא מתאים לנו. מושבים מחוממים הם למשל פינוק נדרש, תא מטען גדול להחביא בו את שקיות השופינג גם הוא חובה, וכמובן אחיזת כביש יציבה ומנוע שקט. כי במקום שבו אנחנו מבלות כל כך הרבה זמן – אין מקום לפשרות.

למי שרוצה להרחיב – לינק למחקר