Holiday treat by Shuly Saadia

12 Posted by - April 10, 2014 - Pin That

הכרנה את שולי סעדיה, חברת מועדון, אשת שיווק מנוסה, אמא לתפארת וחובבת קינוחים מדופלמת. כמה ימים לפני החג בקשנו להציץ אל תוך המטבח הפרטי שלה בכדי לראות אם יש מצב לטעימה מוקדמת. שולי נאותה לשתף אותנו במנה אחרונה אלופה, אבל דקה לפני שהעבירה אלינו את המתכון, הצלחנו גם לשאול אותה כמה שאלות:

- ספרי לנו את סיפור המתכון – כיצד התגלגל אליך? מה גרם לך להכין אותו בפעם הראשונה? מה את אוהבת בו?

– האמת היא שתחום האפיה חדש לי יחסית ובקינוחים מורכבים מדי טרם התנסיתי. בעבר נחשפתי ללא מעט תוכניות בישול שעשו לי חשק ללמוד ולהתנסות בבית. לבד זה לא היה פשוט ולכן תגברתי בסדנאות קינוחים. עונג לי לשתף במתכון שקיבלתי והכנסתי בו גם טוויסט משלי. אופן ההכנה היה די מורכב בשל תהליך הכנת המחיות והאמת שזה ממש הניע והמריץ אותי להתחיל להשתולל עם הדימיון, להרכיב צבעים ולחבר טעמים, ומשם מצאתי את עצמי עם אינספור של שילובים ורעיונות מקסימים לקינוחי כוסות.

- היית מגדירה את עצמך כמארחת? את אוהבת את העניין? יש טקסים קבועים שמרכיבים את חווית האירוח שלך?

– היות ותמיד נתפסתי בעיני המשפחה והמכרים כבשלנית, הפכתי להיות מארחת על בסיס קבוע. בכלל, כל סופ”ש מוגדר אצלי כאירוע חברתי, המשפחה המורחבת מתאספת לה בהרמוניה לקראת הטקס המסורתי של קבלת השבת, כל אחד יודע את מקומו בשולחן, האווירה מעצימה את ההתרגשות ומשרה עונג ורוממות רוח סביב שולחן ערוך במפה לבנה, נרות שבת, גביע קידוש והחלות.

אני יכולה להעיד שאני משקיעה המון מחשבה בבניית התפריט, מהמקום שכל כך בוער בי לגרום להם להתרגש ולהתפעל כמוני, מתוך רצון של לפנק ולתת, להפתיע בכל שבוע מחדש עם טעמים שונים ומתוחכמים, מנות מיוחדות, מטבחים לא מוכרים, קינוחים מפנקים ולנסות לקלוע לטעמם של כל המסובים (משימה לא פשוטה). האינטרקציה מסביב לשולחן דרך תחושת ההפתעה במנות מעלה אינספור של חיוכים ופירגונים מהמשפחה… שם קיבלתי את שכרי.

טקס משפחתי שלא הייתי מפספסת אפילו לא באלפית השניה ובשום מחיר, זה הגעתם של הילדים עם שקיות מלאות בקופסאות ריקות… “אמא, היום הקדמנו על מנת שתמלאי אותן עוד לפני ההגשה, אחרת לא יישאר “. אז מתחיל הויכוח מי הגיע קודם – וזה כשעוד לא הגשתי אוכל לשולחן Wink.

- מהי אווירת פסח מסמלת בשבילך ואיפה היא פוגשת אותך השנה?

– אווירת פסח מסמלת עבורי התחדשות, בעיקר תחושת אחדות והנאות בחיק המשפחה.

——————————-

מוס קריבי עם ביסקויט מרציפן וקרם קוקוס

מצרכים למוס:

100 גר’ מחית קוקוס, 130 גר’ מחית מנגו, 10 גר’ מחית פסיפלורה, 6 גר’ ג’לטין, 50 גר’ חלבון, 75 גר’ גלוקוזה, 30 גרם סוכר, 100 גרם שמנת מתוקה

הכנה:

מערבבים את הג’לטין עם המחיות, מקציפים את החלבון והסוכר עם הגלוקוז למרקם מרנג (בדומה לקצף גילוח).

מקציפים את השמנת מתוקה למרקם יוגורט, מקפלים את הקצף חלבון לשמנת המוקצפת ואח”כ מקפלים את המחיות.

——————————-

מצרכים לקרם הקוקוס:

4 גר’ ג’לטין, מיכל שמנת מתוקה, 50 גר’ סוכר, כוס שבבי קוקוס

הכנה:

מרתיחים שמנת מתוקה עם הסוכר וקוקוס, מוסיפים את הג’לטין. מניחים להתייצבות לשעה לפחות ומסננים.

מקררים כ4 שעות במקרר, מוציאים ומקציפים.

——————————-

הרכבת הקינוח:

לפרוס את הביסקויט האפוי למלבנים באורך 3 ס”מ על ס”מ 1 ולהניח בדופן הכוס.

למלא אל תוך הכוס מוס קריבי(כחצי כוס), ולזלף מעל את הקרם קוקוס.

לקשט בפרחים שקורצו מבצק סוכר.

mana shlishit 0140 mana shlishit 0136 mana shlishit 0125 mana shlishit 0123 mana shlishit 0119 mana shlishit 0118 mana shlishit 0115 mana shlishit 0143 mana shlishit 0167 mana shlishit 0