Imagine That

9 Posted by - April 21, 2013 - Pin That

אם תשאלו אותנו אילו אנשים אנחנו מעריצות, לא נהסס לרגע ומיד נאמר שאת אלו שחושבים מחוץ לקופסא, כאלו שמעזים ללכת אחרי הלב שלהם ולנסות. כאלו שאומרים לעצמם שבמקרה הכי גרוע, מישהו יחשוב שזה רעיון לא מוצלח (ועל מי מאתנו לא חשבו דברים גרועים מזה?!..)

כאלו שמאמינים שלטעות זה לא להיכשל אלא רק עוד שלב בדרך להצלחה וכי תחושת כישלון הייתה מגיעה אם רק לא היו מעזים.

כאלו אנחנו, או לפחות כך אנחנו מנסות לחיות. להעז, לחלום ולנסות להגשים, ללמוד מטעויות ולדעת תמיד שאסור לוותר, כי החרטה הגדולה ביותר היא על מה שלא נעשה. וכזה הוא רונן וסרמן “אמן מחזור” שהשאיר מאחור קריירה מבטיחה( ומתגמלת) של מהנדס אחזקה של מערכות טכנולוגיות בהיי טק והחליט ללכת אחר הלב שלו ולתת דרור למעצב שבו. מאז ילדותו נמשך רונן לבניה ויצירה ובמקום להשקיע שעות בכדורגל הוא למד לרתך ולהשחיז, לפרק ולבנות. אחרי הצבא התלבט עם ללמוד עיצוב תעשייתי אך לבסוף בחר בהנדסה, אבל אחרי מספר שנים הבין שהלב שלו נמצא במקום אחר. אז מה רונן עושה? רהיטים יוקרתיים מחלקי רכבים. שידה מעוצבת, גופי תאורה, ארון אמבטיה כולם עשויים מחלקים שרונן פירק מרכבים . אז הנה מספר דברים שכדאי שתדעו על רונן:

1. כשרונן החליט לחפש אחר המשמעות האמיתית לעשייה שלו, הוא הבין שהאושר שלו מגיע מהמשפחה, הטיולים והסיפוק וההגשמה מעולם היצירה. הוא שכר האנגר בו פרש את כל כלי העבודה שהיו ברשותו ופשוט נתן לידיים לעבוד- גם הוא נותר המום מהתוצאות.

2. את ההשראה שלו הוא מקבל מחלקי מכוניות, בעיקר במגרשי גרוטאות. רונן אומר שכשמנתקים את החלק מהסביבה ה”תחבורתית” שלו, קופצים מיליון שימושים אחרים לחומר. “דלת היא לא רק דלת וכנף היא הרבה יותר מסתם פח”. את חלקי הרכבים העזובים הוא משמיש לטובת משהו אחר “תקופת גימלאות” הוא מכנה את השינוי- הפחים יכולים לנוח מפגעי הכביש ולזכות לליטוף אוהב כפריט ייחודי ומקורי.

3. רונן מרגיש שרהיט הוא בעצם בן משפחה שמתגורר איתנו מספר שנים ומשפיע על מצב הרוח שלנו. רהיטים בעיניו הם כלי לביטוי עצמי. והרהיטים שלו מאפשרים לאנשים לצרף לחייהם רהיטים שמייצגים את התרומה האקולוגית ואת רעיון המחזור ועדיין לשמור על יוקרתיות, ייחודיות ואיכות בלתי מתפשרת.

4. רונן מגדיר את סגנון העיצוב שלו כחדשני, יוקרתי, הומוריסטי, מתריס, מתחשב בסביבה ונועז. עיצוב “שמעורר התפעלות מעצם הרעיון” (אנחנו לא היינו יכולות להגדיר את זה טוב יותר)

5. קלאסיות בעיני רונן, היא משהו שהיופי שלו ניצחי. בעיניו.דגמי פורשה המוקדמים (356) שממש הצליחו לפסל גוף אישה בתוך קימורי הרכב יהיו לנצח קלאסיקות כי גוף האישה כנראה לא ישתנה בשנים הקרובות ולכן יופיו ויופיין של המכוניות המדמות אותו יישאר ייחודי ורלוונטי לנצח.

6. הסטודיו של רונן נראה כמו מגרש משחקים של בנים המון חלקים של רכבים ואופנועים מסודרים שורות שורות כמו חיילים. את הסטודיו עיצב רונן עם אביו שגם עובד ויוצר איתו יחדיו. רונן סידר לעצמו פינות מחשבה שונות, בהן הוא עוצר לרגע להיטען ולדמיין כי הרי הדימיון הוא כלי העבודה חשוב בתהליך. בסטודיו של רונן תמיד תישמע מוזיקה החל מקלאסית ועד אלקטרונית, כי מוסיקה מכניסה אותו למצב תודעתי של יצירתיות. ותמיד ישרור ניקיון מופתי (הרגל מימי החדרים הנקיים..). הסטודיו פתוח לחברים ואורחים שמגיעים ולפעמים נשארים לעזור כי אמנות היא דבק המחבר בין אנשים.

7. רונן מעריך את מעצב הרכב האגדי Battista Pininfarina האיטלקי שאחראי לכמה מדגמי הרכבים המעוצבים ביותר בעולם ואת המעצב רון ארד בגלל השימוש שהוא עושה בטכניקות חדשות ובחומרים זמינים.

8. כששואלים את רונן, איזה רכב הוא הכי היה רוצה “לפרק ולהרכיב”, הוא אומר שרכבים משנות החמישים. הסיבה: יש להם פרופורציות מושלמות והן מזכירות לו גוף נשי. אז אם יש לכן איפשהו מרצדס או bmw משנות החמישים, רונן ישמח להניח עליהם את ידו.

9. אמנות בעיני רונן היא כלי לביטוי עצמי. אמנות היא שפה שמאפשרת לכל אחד להביע רעיון או תחושה. האמנות מחייבת את האדם להתחבר למקומות בתודעה שלו שנעולים ומוסתרים רוב הזמן. רונן נאבק במשך כל חייו בהפרעת קשב וריכוז והאמנות שלו הפכה אותו לקשוב יותר . היצירה אפשרה לו לחיות מחוץ לכלים המקובלים בתוך העולם הפרטי שיצר לעצמו.

ומה לגבי העתיד? רונן מתכוון להמשיך בדרכו, ליצור פריטים ייחודים ולאפשר לאנשים להשתחרר מכבלי המקובלות והנורמה תוך שמירה על ערך האקולוגיות. והכי חשוב? להמשיך להינות בתהליך, כי ההנאה היא המפתח לכל מה שיבוא בעתיד.

לראות עוד מהעבודות של רונן, תוכלו להיכנס ישירות לאתר שלו

 

ronen 01