In Her Closet

12 Posted by - July 31, 2013 - Pin That

מי מאיתנו שראתה את הסרט ‘סקס בעיר הגדולה’ לא היתה מוכנה באותו רגע של מפגש עם ארון הבגדים של קארי, לוותר לפחות על כמה דברים בחייה ולו בכדי לזכות בארון בגדים שיהיה ראוי לכל ההשקעה שאנחנו מקדישות למענה, לא מעט משאבים כספיים ונפשיים בכדי להשביח כמעט מדי יום, אותה השקעה שברור לנו כי שומה עליה לקבל פרזנטציה ראויה. אחרי הכל, רק המחשבה על השמלה החדשה בה השקענו לא פחות מכמה מאות שקלים כשהיא נמחצת עד חנק בין ג’ינס לגופייה ישנה יכולה לעורר בנו לא מעט אי נוחות.

סדר וארגון לפי נושאים וצבעים הם באמת הכרח מינימלי, אבל אם…רק אם… מסתובב לו סנטה קלאוס או מישהו ששומע אותנו ורוצה באמת לשלוח לנו מתנה….

אז ככה:

לאישה נפלאה, ראויה בהחלט, בעלת אוסף מרשים ומכובד של שמלות, נעליים, תיקים, נדרש ארון בגדים במידות שלא יפחתו מ 20 מטרים רבועים, גובה מינימלי של 5 מטרים, קולבים בגוון אחיד לשמלות הערב ובגוון שונה לשמלות עבודה. מדפים נוחים לפריסת הטי שירט’ס, מגירות נעליים מפיצות ריח וכמובן, קופסאות שקופות לתיקים לצד קולבי צעיפים, משקפיים וחזיות.

ואם כל זה לא ברור, צירפנו תמונות להשראה מהארונות הכי שווים שמצאנו של נשים שמבינות עניין ;-)

ורק למקרה שגם זה לא ברור… אז אולי בריף מקצועי? כזה שיכול להוות לכל אדריכל כלי עבודה ובטח לנו נשים שמתכננות את מתווה הארון הבא.

הטיפים באדיבותה של ליאת הדס, אדריכלית פנים מוכשרת שמתוקף היותה, אישה ואמא יודעת שלא רק מניסיון מקצועי אלא גם אישי, שאלה הם הטיפים החשובים והטובים ביותר:

תכנון - כשאנחנו בוחנות את הבית ומחפשות עוד מקומות לחללי אחסון, מומלץ לקחת בחשבון גם חללים צרים. מקובל להתייחס לארון כצורך עומק מינימלי של 60 ס”מ הנדרשים לתליה, אבל לפעמים דווקא ארונות צרים אשר מנצלים שימוש בחללי מעבר כמו לדוגמא מסדרונות או נישות מאפשרים אחסון מושלם לתיקים, אביזרים או נעליים ויכולים להסתפק ברוחב של 25-40 ס”מ בלבד. פתאום נגלה שיש לנו מקום בדיוק לארון שכל כך חסר לנו.

אור ותאורה - אין כמו אור טבעי שחודר דרך חלון רחב. אבל יש להימנע מקרינה ישירה שעלולה לפגום ולקצר את חיהם של הפריטים שעל המדף .

ריצפה חמה ונעימה - בחדר הארונות אנחנו תמיד יחפות, לכן אין ספק שחיפוי מושלם לאזור ההלבשה יהיה שטיח עבה ורך או פרקט עץ.

תצוגה – לפעמים מרוב עצים פשוט לא רואים את היער. אם לא נדאג לתצוגה ראויה נושיט שוב את היד קדימה ונשלוף את הפריט הראשון ללבישה, בעוד שמאחור מחכים לראות אור יום פריטים מצוינים ששכחנו מקיומם. התאמה יצירתית של ‘הופעה’ מחייבת אפשרות לסקירה של תכולת הארון. נעליים יפיפיות בקופסאות קרטון פשוט ישכחו שהרי למי יש זמן לעבור ולהציץ קופסא קופסא לפני הקפה של הבוקר…

* אם לא נותר לכן מקום במגירות או במדפי הנעלים יש שתי שיטות מומלצות, קופסאות שקופות או הצמדת צילום לכל קופסא עם הנעל שלה.

אוורור - לא יעזור לנו כמה גדול הארון, המקום תמיד יהיה מוגבל. בגדים, נעלים, תיקים וכובעים כולם פריטים סופר עדינים שצריכים מקום לנשום בשביל לשמור על צורתם ואיכותם. אם הארון כבר מתפוצץ, זה הזמן לעבור ודלל. מה שלא נלבש שתי עונות ויותר צריך להימסר ולפנות מקום לפריטים חדשים.

* איזון עדין צריך להתקיים. מצד אחד חלל מאוורר שימנע לחות וריח רע ומצד שני אם חדר הארונות שלך פתוח, מומלצות דלתות זכוכית שתאפשרנה לכן ליהנות מתצוגה טובה אבל תמנענה מאבק להצטבר וליצר סתם עבודה.

* לרוב, אם לא סיימת יום התרוצצות נמרץ ובילית בעיקר במשרד הממוזג, אין סיבה לכבס כל בגד אחרי פעם אחת שהוא נלבש, אבל להחזיר לארון ולתלות אותו בין בגדים נקיים, ריחניים ומגוהצים מרגיש רע. מומלץ להקצות מוט תליה פתוח ומאוורר עליו יתלו חזרה הבגדים שנלבשו כבר פעם אחת אבל עדיין לא מצדיקים כביסה.

עדיף לתלות על לקפל - אין כמעט בגד שלא יודה לכם את תטרחו לתלות אותו באלגנטיות אוורירית במקום לקפל ולדחוף למדף האחורי. נכון שתליה צורכת יותר מקום אבל היא מאפשרת לנו לראות את הבגדים ומונעת ערמות מבולגנות ומקומטות אחרי חיטוט נמרץ.

השקענה בקולבים - חשובנה כמה השקעתן בבגד והגדנה אם לא מגיע לו לנוח על קולב ראוי מעץ או אפילו על מצופה בד שישמור עליו ולא ייתן לו להחליק לתחתית הארון, או גרוע מזה למשיכות חוטים ו”רכבות”.

התמצאות - לטעמי סידור לפי צבעים הוא אוטופי ולעולם לא מחזיק יותר משבועיים. אני מעדיפה סידור לפי עונות ושימושים. קז’ואל, ערב, בגדי בית ( גם הפשניסטות הכי גדולות צריכות טרייניג אחד ממש נעים ומשומש לצלול לתוכו אחרי יום בעקבים), בגדים לפגישות עבודה ובמקרה שלי תמצאו גם בגדים לאתרי בניה …. Wink

מראה - ומה שווה כל החגיגה אם אין מראה טובה באורך גוף מלא לבוחן מציאות מחמיא אך אמיתי לפני שאת פותחת את הדלת ויוצאת אל העולם.

ליאת הדס.

ללינקים נוספים ועוד מקורות השראה לסידור חדר ארונות – תרגישו חופשי להיכנס לאתר של ליאת או לבלוג שלה.

 

In Her Closet2