Independence

7 Posted by - August 28, 2012 - Pin That

כשהיינו בנות עשרים ורצינו להרגיש עצמאיות, היה לנו ברור שרכב בבעלותינו הינו חלק חשוב ובלתי נפרד מהמשוואה. לכן, את העובדה שלא היה לנו ממש תקציב לרכוש אחד, או את העובדה שגרנו ועבדנו בתל אביב העיר הגדולה והצורך ברכב לא היה ממש נדרש, דאגנו לשים בצד והרמנו טלפון נחוש וממוקד לאבא.

ולא. לא בכדי ש’הגבר של חיינו’ יעזור לנו לבחור או לקבל החלטה – שהרי את זו כבר קיבלנו, אלא בכדי להציע לו את עסקת חייו והרי פרטיה מובאים כאן בפניכן:

“כנשים בוגרות החיות בעיר הגדולה וצריכות מידי פעם לצאת ממנה לפני שנצא מדעתנו (…), בדקנו ומצאנו שרכב הינו אמצעי חשוב וחלק בלתי נפרד מחיינו הבוגרים שאינם תלויים באיש אלא בעצמנו (והלא כך אתה חינכת אותנו…), על כן, שומה עלינו ואנחנו חייבות – לרכוש אחד באופן מיידי. שוב. כנשים… אין לנו עניין באחד יד שנייה שמא נתקע איתו באמצע רחוב אבן גבירול ולא יהיה לנו מושג מה לעשות. ברור כי אנחנו חייבות אותו חדש. ומכיוון שאין לנו כרגע את התקציב הראוי… ואתה עדיין אבא שלנו :-))) חשבנו שאולי תעזור לנו לקדם רכישה תמורת הלוואה ללא ריבית לחמש שנים רצופות וזאת בתמורה לוויתור מוחלט על מתנת יום הולדת בתוספת ריבית של שנה!!!!”

המום מכישרון ורבאלי ויכולת שכנוע מופלאה, הוא בצד השני נדם או נרדם (עד היום הוא לא מוכן לגלות לנו את האמת המלאה..) וכל שאנו יכולות להשלים לכן מכאן הוא שכעבור חודש בדיוק ימים, הפכנו לעצמאיות בדרכים ברכב קטן מופלא שראה בכל מרווח אופציה לחניה.

מאז ועד היום (שלוש מילים קטנות וכבר קפצנו שני עשורים קדימה…), אנו לא זוכרות יום אחד בו לא היה לנו רכב זמין בחניה, כאשר אנחנו לא משנה אם בנות של, נשים של או כל תואר השתייכות אפשרי אחר – היו הגלגלים תמיד בבעלותנו הבלעדית. כן, לנו זה היה ועדיין חשוב. וכן. עבורנו מהווה הרכב חלק בלתי נפרד ממשוואת העצמאות שלנו.

כמונו כמוכן – גם אנחנו חושבות כי נעליים, תיקים, ספה, ואפילו מחשב הינם אקססוריז הרבה יותר מעניינים מרכב, ואפשר לומר שלא יהיה קשה במיוחד להניע אותנו מדגם אחד לשני כל עוד בין שניהם קיים דימיון (שלא לדבר על התחשבות בקפה הבוקר שחייב מושב עצמאי משלו..). יחד עם זאת, עם השנים, השינויים בקריירה והצרכים המיידים, יש לנו בהחלט דיעה וטעם בנוגע לגודל ומפרט בסיסי ברכבים – כמו גם בבני הזוג.

ולהלן ההסבר המתבקש או אם תרצו, דעתנו המוצקה:

כנשים בעלות צרכים שרק אנחנו יודעות להגדיר. כנשים בעלות טעם משובח (הוכח..). כנשים מבינות עניין ובטח לאחר שמסבירים להן בסבלנות. כנשים שקולות שיודעות איפה כדאי להשקיע את הכסף וכיצד. כנשים בוגרות שכבר יודעות לבחור מה טוב להן ולא כדי לרצות אחרים. אנחנו יודעות לבחור את הרכב שלנו בעצמנו!

גברים, כולל אלה שאנחנו חושבות עליהם הרים וגבעות – יכולים במקרה הטוב להיות בענין רק יועצים. את ההחלטה אנחנו חייבות לבצע לבד.

ועל כן, מהיום ועד ה 18-19 לאפריל, בו יתקיים האירוע הראשון מסוגו לנשים ורכבים (אותו אנו בגאווה יזמנו), נדאג בעמוד פייסבוק ייעודי, במאמרים כאן במגזין, במייל אם תרצו או כל אפשרות אחרת שעולה על דעתכן, לעדכן, לשתף, לספר ולרתום אתכן להצטרף לקול נשי יחודי, שרוצה ויודע להוביל ולקבל באופן עצמאי את ההחלטות הנוגעות אליו כמו בכל תחום אחר – גם בעולם הרכב.

יחד עם השותפים שהצטרפו אלינו, וזו ההזדמנות לומר להם תודה (יצויין שלא לכל מותגי הרכב היה הענין כה ברור ונהיר מלכתחילה…), אנו נתחיל לעורר דיון בתקווה לשינוי תפיסה בנושא, ואנו באמת תקווה שאתן יחד איתנו תבחרו לקחת חלק, להיות מעורבות ושותפות כדי להניע את העולם ‘הגברי’ להפוך כזה שאנחנו נשים יקרות, לא נהיה רק אורחות בו.

האירוע יתקיים בחודש אפריל ויטמון בחובו הפתעות רבות שהכינו יבואני הרכב במיוחד לנו הנשים (ואנחנו לחלוטין לא מדברות רק על מחירים…). תכנית האירוע המלאה תתפרסם בגיליון הבא ובינתיים אתן מוזמנות להפוך חברות בעמוד הפייסבוק של Heels and Wheels.

נתראה!

לינק לדף של Heels and Wheels בפייסבוק