Have A Sit

4 Posted by - May 9, 2012 - Reputation

יושבת? יש נושא שהיה חשוב לנו לדבר עליו. משהו שכמו הרבה דברים חשובים, מקבל לדעתנו פחות מדי תשומת לב. רצינו לדבר אתך על הכסא שלך. כן, זה שעליו את יושבת, ממש עכשיו. יש לו חשיבות גדולה ולא תמיד הוא זוכה למקום הראוי בהתייחסות שלנו.

יש לנו כמה תהיות בנוגע לכסא הזה, המדובר. למשל, מי בחר אותו ואילו פרמטרים הנחו את הבחירה, כמה אפשרויות נבדקו ובאיזו צורה נערכה הבדיקה, האם הכסא הנבחר זכה בתפקידו 
בגלל הנוחות, העיצוב, הצבע, או שמא בזכות המחיר? כדאי לבדוק.

ויש לנו עוד כמה שאלות מנחות:
 עשית פעם חשבון כמה שעות ביום את יושבת על אותו כסא? האם נבחנה הסוגיה איך זה משפיע על היום שלנו והאם יש לכסא הזה השפעה על השעות שאחרי העבודה? ובכלל, מה התפקיד של כסא העבודה על החיים שלנו? בטח לא נופתע לגלות שמדובר בכסא בעל משמעות. 
מהסקר הקטן שערכנו מצאנו כי אנחנו מבלות לפחות 6 שעות רצופות בישיבה על אותו כסא מדובר, כל יום. לפעמים אפילו יותר. עובדה שממקמת את הכסא בראש הטבלה מבחינת חשיבות הנוחות, העיצוב וכמובן – האמירה.

רק לשם השוואה, הספה בבית פוגשת אותנו, בממוצע, שעתיים ביום. הכסא הנחשק במסעדה האהובה עלינו מחכה לנו בימים בהם החלטנו שמגיע לנו לצאת. כל היתר הם בגדר “כסאות אורחים” מי מהם לסופי שבוע או ערבים חגיגיים ועליהם, אם תרצי, נדבר בהמשך.

אבל בואי נתחיל בכסא המשרדי – כמה שאלות שמחייבות בדיקה:

מי באמת בחר אותו ולמה דווקא הוא נבחר?

עד כמה הוא נוח לך, הכסא שלך, ואיך הוא משפיע על מצב הגב?

איך ההרגשה כשאת נפרדת ממנו, בסוף היום. בהקלה או געגועים?

מה הכסא שלך אומר עליך?

חשוב לברר, מסתבר שגם כסאות יודעים לדבר.

אם התשובות שענית לשאלות האלו משביעות את רצונך, כנראה שאת בעלת עסק עצמאי ומבינה את חשיבות ההשקעה בכסא הנכון. אין ספק כי קיבלת את ההחלטה הנכונה, גם אם זו היתה מנוגדת (במקרה) לדעתו של מעצב הפנים. את קובעת.

אם התשובות אינן לשביעות רצונך… יתכן והגיע הזמן ‘לשבת על זה’ מחדש, לבחון לעומק את מידת ההשפעה של הכסא שלך על איכות חייך, היציבה, כאבי הגב, העייפות ובעיקר – את הרצון והצורך שלך לשנות את המצב.

ובהזדמנות זו, הרשי לנו לחדד את התמונה, להציע תשובות. התשובה לשאלה מספר אחת חייבת להיות: “אני!” כי רק את יודעת איזה כסא נכון לך. לגבי השאלה הבאה – התשובה הנכונה תהיה: “הכסא שלי הוא המקום הכי נוח במשרד. הוא מעניק לגב תמיכה מצוינת, בכל מקרה, אני משתדלת לא לשבת רצוף יותר משעה בלי לקום למתיחה טובה”, ובעניין השאלה האחרונה התשובה הנכונה תהיה: “הכסא שלי מספר בדיוק את מה שאני רוצה שיאמר עלי. בדיוק כמו השמלה שלי, התיק שלי וכל אביזר או תכשיט הנמצא בסביבתי, גם הכסא מספר לעולם מי אני, ממצב את תדמיתי המקצועית”.

ומה לגבי הספה, את שואלת, ומה בנוגע לכיסאות בפינת האוכל, מה אומרות ההנחיות?
 ובכן, במקרה של שני אלה הנוחות חשובה מאוד, אבל גם ההתאמה לתפקיד והאמירה העיצובית – מאוד חשובה. חשוב לבחון את הגוונים, המבנה והסגנון, להתאים את הבחירה לסגנון החיים, הגודל ואופי המשפחה. גם כאן, לכל בחירה יש משמעות תדמיתית ואמירה.

אז איך בוחרים? התשובה בגוף השאלה.

רק את יכולה להחליט בשאלה הקובעת את איכות ישיבתך וחייך, לא מעצב הפנים המוכשר שבחרת ואפילו לא החברה הטובה. ובכדי לסייע בתהליך הבחירה – שלושה שלבים פשוטים ומומלצים בדרך לכסא החלומות שלך:

1. ההשראה מעשירה. אנחנו ממליצות על בלוג מקסים שמוקדש כולו לנושא החשוב והישוב הזה.

2. מומלץ לכתוב לפחות ארבעה קווים מנחים לבחירה: מה היית רוצה ומה ממש לא.

3. להקשיב ללב, לבטן ולגב. לא להתבייש לשבת על הכסא המועמד לזמן ממושך לפני ההחלטה. אנחנו ממליצות על שעה. (אפשר לנצל את הזמן בו איש המכירות מספר לכם את כל תכונותיו הנפלאות של הכסא, כשהוא עומד ואתן יושבות).

אחרי שמתקבלת החלטה, יש לוודא, כמובן כי הכסא המבוקש עומד בתקציב או לפחות לא חורג בהרבה. בחירת כסא היא החלטה מרכזית בחייך, לא מקום להתפשר. אל תתנו להיותכן שכירה או “זמנית” להשפיע מהותית על ההחלטה. כמו שמלה, גם כסא טוב תמיד יוכל לעבור איתכן הלאה, למקום הבא.

שתהיה ישיבה פורה, ובהצלחה.

לינק לבלוג

Have A Sit3 Have A Sit1