• GIL RIVA
  • GIL RIVA

Tea with Gil Riva

42 Posted by - October 25, 2014 - Reputation

גיל ריבה הוא פרח צבעוני נדיר בשדה התקשורת; דמותו ריתקה אותנו עוד מאז שפרץ כעיתונאי מושחז לשון בידיעות ועד להגיעו לתכניות הטלוויזיה ששולטות ביד רמה בתודעה הלאומית. איש שהוא אושיית לייפסטייל ללא תחרות, תחנת ממסר פעילה במיוחד ומתעדכנת ללא הרף, המכילה בתוכה ידע אינסופי על כל מה שיפה ונכון ברגעים אלו. ב 5.11 הוא מגיע למסיבת תה אצלנו במועדון כדי לספר על אנשים, כוכבים, מזלות וכל הסודות השמורים בתווך שביניהם. תפסנו אותו לשיחה קצרה, שבועיים לפני…

- על מה אתה עובד עכשיו? איך נראה סדר היום שלך?

– שאלה מצויינת, כי כמעט לכל מקום שאני הולך, אנשים שואלים אותי, למה אין לי תוכנית ראיונות חדשה, למה רק שידורים חוזרים, ולאן בעצם נעלמתי?.. לכן, שמח לחשוף שבימים אלו (למרות שלא רואים עלי או אותי..), אני ממשיך להתאמן בחדר הכושר של החיים ולעשות את מה שאני הכי אוהב בעולם – לראיין ולשוחח עם אנשים. לפני שנתיים, עם עליית מגזין “שישי” המחודש, של ערוץ 10, הצטרפתי לצוות התוכנית ושם אני עושה כתבות דוקומנטריות שהן בעצם מיני סרטים או מיני סיפורים, על אנשים ותופעות ישראליות מרתקות.

למרות שעסקתי בלא מעט נושאים חברתיים והבאתי מסמכים דוקומנטריים יוצאי דופן (כמו תופעת ההשמנה אצל ילדים, הסרט על מתחם האוהלים בנמיר, כוכבי הריאלטי ועוד), עדיין נטיית לבי והתמחותי בראיונות אישיים ובלתי אמצעיים. בין עשרות הסיפורים האישים שהבאתי בתקופה האחרונה היו נשיא המדינה רובי ריבלין בראיון בלעדי לפתיחת קמפיין הנשיאות. משה פייגלין, יונתן רושפלד, ענת ווקסמן, תיקי דיין, גילה אלמגור, דפנה רכטר, מירי רגב, מרב מיכאלי, עברי לידר, יובל שרף, יאיר ניצני, טהוניה ועוד. מעבר לזה אני מרצה בפני גופים שונים בנושאי תקשורת וכן מספר את סיפור הפיכתי מכתב רכילות שנוא המפורסמים למי שמוציא מהם את הוידויים הכמוסים ביותר.

- מה הראיון שאתה הכי גאה בו לאורך הקריירה שלך? אתה יכול לספר לנו על אחד שהיית בו מרותק לחלוטין?

– אני גאה כמעט בכל הראיונות שעשיתי, ועשיתי מאות. כל מפגש, ראיון, שיחה הוא שיעור ואת כל מה שאני יודע ואדע על החיים ועצמי, למדתי ואלמד ממרואייני במהלך השנים. חשוב לי לציין את אחד הראיונות המדוברים שעשיתי עם גאולה עמיר אימו של רוצח ראש הממשלה יצחק רבין. מבחינתי זו נקודת ציון משמעותית בקריירה שלי ובהגדרתי המקצועית (ואולי במידה מסויימת אף של העיתונות הטלוויזיונית). היה זה ב 2003 והתוכנית הביאה מסמך בלעדי, ראשוני, מטריד ושנוי במחלוקת, כשברקע קולות מהכנסת פונים למועצה הרשות השניה בניסיון למנוע את שידורה. למרות המחאות, שודר הראיון ולמחרתו פרצה סערה גדולה, עד אשר נציב תלונות הציבור, גיורא רוזן, קבע חד משמעית כי ״מדובר בדוקומנט מרתק, בו נשמעו דברים שאחרים לא הצליחו להוציא״. פה הייתה חשיפה, בפירוש סוג של חשיפה, והתקבל ראיון שצריך לשמוע.

יש לי יותר מאשר תחושה שבאותה תקופה הבנתי מה הכוח שלי כמראיין ויותר מזה, את הכוח העצום שלי כמראיין אישי בלתי אמצעי. המסמך סיפק כותרות עיתונאיות ראשיות והציג בפני הציבור דמות מורכבת, מנומקת ומטרידה שבביתה גדל רוצח רה”מ.

- מהי הצלחה בשבילך? איך נראית ההגדרה שלך למושג החמקמק הזה?

– ככל שאני הולך ומתבגר, אני מבין שהצלחה היא לא ההישג עצמו כמו שהיא יצירת הרצף בהתמדה בעבודה, באימונים ובהשקעה בין הישג להישג. יותר מכל הצלחה זו היכולת לממש את הפוטנציאל שלך לאורך זמן תוך שמירה על נפש בריאה בגוף בריא.

- אם היית צריך לראיין את עצמך, מה הדבר הראשון שהיית שואל?

– מה שלומך הרגע? אם היית מתקן בלונה פארק איזה מתקן היית ואיזה מתקן היית רוצה להיות…?

- לפי כללי הטקס הפרטי שלנו (במסיבת תה הלא עסקינן..) – מתי, איפה וכיצד אתה שותה את התה הפרטי שלך? (-:

– את הכל אני שותה כל הזמן ובכל מקום עם הרבה סוכרזית. זה הכימיקל היחידי שאני באמת נאמן לו למעלה מעשרים שנה.

* מסיבת התה של ה NINE ROOMS LADIES CLUB עם גיל ריבה, תתקיים ביום רביעי, 5 נוב 2014.