• Wanderlust

As Happy As Can Be

4 Posted by - April 10, 2012 - Sexy Rider

WANDERLUST. אנחנו מגלגלות את השם על הלשון: התשוקה לנדודים. הכמיהה לשוטטות. להתהלכות. כמעט נמסות, אנחנו שוקעות לתוכו. כמה קסם אפשר היה להטמין בשם של מלון.

שם ההופך לבת קול, לאוושה קלה הפוקדת עלינו לארוז תיק קטן, להקיף ביומן תאריך ולהחליט שהגיע הזמן לצאת לדרך.

האינטרפרטציה הסינגפורית לתאוות הנדודים אינה נופלת לקלישאה הרומנטית המתבקשת. לא נווה מדבר ולא מסע תקופתי עטור בדים רכים ושזלונג מצפים לאורחיו. האדריכלות ועיצוב הפנים מבטיחים חוויה אורבנית אנרגטית וצבעונית, ומזכירים דווקא טרמינל עדכני, אינטימי במידה הראויה, בו ישמע עוד מעט קולו של הכרוז. דינג דונג. הטיסה הבאה תצא בעוד שלוש דקות.

הוונדרלאסט השוכן בלב השכונה ‘הודו הקטנה’ בסינגפור שימש פעם כבית ספר קטן. היה זה LIK PENG LOH (עורך דין בעברו, אימפריה מלונאית בהתהוות) שחילץ את המבנה מגורל משמים והפך אותו למלון בוטיק מעוצב בשכונה המיוחדת הכמעט חוץ-סינגפורית, השואבת אליה בשנים האחרונות אוכלוסייה מעניינת ותיירים.

היזם רתם 4 שותפים- משרדי אדריכלות ועיצוב עטורי הכרה ופרסים שקיבלו חופש פעולה מלא ואחזו, כל אחד מהם, בקומה/מתחם, תוך שהם נחושים להביא לעולם ילד משותף הקורא תיגר על השפה המלונאית. וכך הם ארזו אותו . מודרני, קצבי, צבעוני ונועז, לעיתים ילדי. פנטזיה פוגשת קפסולה חללית. אוריגמי נושק לרצפות בטון מולבנות.

כבר דרך עיצוב המותג והניירת, אפשר להבחין בדינמיקה ובקצב של המלון. קווים ונקודות מצטרפים למערכים רציפים כמו מעוררים את הדחף לנוע הלאה, לעקוב אחרי התוואי. להתקדם. הפריטים הפזורים במלון מזכירים כרטיסי טיסה, דרכון, כרטיסי נסיעה באוטובוס, דברי דואר, וכל מה שמהווה שם נרדף לתנועה. כך גם אתר האינטרנט של המלון. עדכני, מזמין ובהיר, האורז את התוכן דרך שערים צבעונים וכותרות המזכירים את שילוט ההכוונה בשדה התעופה ואת חלונות מטוסי סילון.

כל אחת מהקומות, מתרגמת את יצר הנדודים לכדי אמירה ויזואלית ופונקציונלית הסובבת דרך 360 מעלותיו של גלגל הצבעים, ודרך חומרים מגוונים, מרקמים ותאורה.

הלובי- גלאם תעשייתי בולט כמי שנותן את הטון הלא שגרתי של המלון. רצפה העשויה לוחות בטון מוחלקים, כיסאות ישנים של מספרה, מתקני סוכריות ומסטיקים צבעוניים, שחקני כדורגל במגרש משחק ידני, תמרורים וריהוט ממוחזר מרכיבים חלל חמים שאף צנרת המיזוג משלימה בו אמירה עיצובית.

הקומה השנייה (אקצנטריות) מדברת את שפת הניאון. כל אחד מהחדרים קיבל גוון אחר בוהק משלל צבעי הקשת ובעקבותיו גם אופי ושם שונה. א-שגרתיים, חלקם א-סימטריים וכולם ובולטים בפשטות נקייה המבהיק למרחוק.

הקומה השלישית (שחור/לבן), מזמינה את מי שהניאון מציף אותו, להירגע בצירופים של שחור לבן בהם נעשה שימוש בהשראת ובאמצעות פופ-ארט השאובים מעולם האנימציה. תאורת רקע (אפשר לשחק עם הצבעוניות, כיאה לזכויות הנוסעת המתמידה) משלימה מראה הנראה באחדים מהחדרים כאילו לקוח מעולם הקרטונס.

הקומה הרביעית (מנעמי החיים) היא השובבה וההרפתקנית שבהן, מאפשרת לאורחים לפגוש פנטזיה, או כמו שכיוונו היוצרים – לחדש את הקשר עם עולם הילדות שלהם (גם סוג של מסע). הקומה הזו המאופיינת בחדרים בעלי חלל לופטי – מגישה חלום בתרגום המודרני שלו, עתיר באוריגמי צבעוני ומפלצות מקומיות הישובות בכורסאות התלויות מן התקרה.

מסעדת ביסטרו צרפתית נדמת כמו שכבה נוספת ומשלימה בתוך התמהיל האקלקטי והמיוחד. כי איך אפשר שתהייה תאוות נדודים אמיתית מבלי איזו תחנת עצירה בפריז. הלא כן?

גלית ליפשיץ מלמד

לינק לאתר

As Happy As Can Be4 As Happy As Can Be3