• Babylonstoren
  • Babylonstoren
  • Babylonstoren
  • Babylonstoren
  • Babylonstoren

BABYLONSTOREN

8 Posted by - February 10, 2013 - Sexy Rider

את יום האהבה הקרוב אנחנו מחליטות להקדיש לעצמנו. את המלונות המנצנצים של ניו יורק ורומא אנחנו משאירות להזדמנות אחרת. את השיק של פריז – לפעם הבאה. מסעדות של שלשה כוכבים יחכו לנו. את השופינג נשלים בהזדמנות. אנחנו יודעות. כל כך הרבה מקומות עוד לא גילינו. כל כך הרבה מילים עוד לא לחשה לנו הרוח. מרשות לעצמנו לאהוב אותנו לרגע. לאהוב אותנו ראשונות. בלי תנאים. בלי שמישהו אחר יעמוד לפנינו בתור. בלי שאחר ייראה חשוב יותר מאיתנו. בוערת בנו תשוקה אחרת. לגלות שבילים שטרם הלכו בהם. לעצור ליד פלג נחל. לקטוף ירק טרי שהשמש האדימה. לחלום בהקיץ. להרגיש צעירות יותר. חזקות יותר. לאבד את גן עדן ולמצוא אותו מחדש.

את BABYLONSTOREN אנחנו מוצאות בדרום אפריקה, בואך קייפטאון. יודעות שבמקום המצמח שמות כמו קייפ התקווה הטובה, יכולים להתרחש קסמים. ואכן, מגלות קסם קטן ומרחיב לב בדמות מלון, המצוי בלב חווה המשתרעת על פני מאתיים דונם. שטחי טבע פראי יפיפה המשתרע על פני מישור רחב ידיים. הארכיטקטורה המקומית המזוהה עם החברה ההודית המזרח הולנדית שהתיישבה וסחרה באזור, מאופיינת בקירות בעלי קווי מתאר רכים מסוידים לבן, גגות סכך, קירות עבים ושימוש בחומרים מקומיים . העיצוב המסורתי מאפיין את מבנה החווה והמלון המונה ארבעה עשר סוויטות מעוצבות בקוים נקיים ובחן. פשטות שאינה גורעת לרגע אחד מתחושת הנוכחות במרחב מעוצב לפרטי פרטים. חווית האירוח שונה בתכלית מזו שמתקיימת במלונות אחרים. כאן, מתנהל סדר יום מגוון ופסטורלי של חווה ומשק. הגינות מושקות, הפרות נחלבות, היין נמזג לחביות, הביצים נאספות. האורחים מוזמנים להשתלב בשגרת יומה של החווה. לצעוד במרחב הפסטורלי, להצטרף לקטיף הירקות או לפסוע במורד הנחל ובדרך לגלות אנשי צוות לבביים או עדר רב של אווזים לבנים החוצים את המדשאות הירוקות בדרך למרעה. לא ממש משנה באיזו עונה מגיעים, תמיד קורה משהו בגן של BABYLONSTOREN.

הסיור היומי המודרך בחווה פותח אופקים ותיאבון בריא. הבריכה (מאגר משוחזר) מזמינה טבילה ארוכה וחדר הכושר מספק את מנת הספורט היומית אליה אנחנו מכורות, זאת בנוסף למסלולי הליכה וריצה בשטח החווה ואפילו שיט קאנו לא רחוק ממנה. בספא שבחווה אפשר להתמסר לטיפולי גוף, בריכה מחוממת, סאונה רטובה ויבשה ובריכת מים קרים. לתפיסת העולם של הצוות, החוויה של המלון נעוצה בחקירה של השטח, האנשים שסביב ועבודת האדמה. קצת כמו בעיקרון הרצף, אין כאן מאמץ, אלא זרימה מאוזנת וטבעית של פעילות, גילויים והקשבה החל משילוב האורחים בשגרת הטיפול בגידולי החווה וכלה בסיור הנערך במרתפי היין ומתאר את תהליך הפקתו.

את הצד הקולינרי של BABYLONSTOREN משלימה מסעדת החווה ולצידה חממה קטנה (בה מוגשים משקאות) אוסף היינות המיוצרים במקום וחנות משק חלומית אשר הגבינות ומיני הבשרים המוצגים בה נדמים כאילו היו ציור אימפרסיוניסטי, על ככרות לחם המחמצת הגדולים, שוקי הבשר העסיסיים, וחריצי הגבינה הקשה. BABEL המסעדה המקומית ידועה באיכות התבשילים ובתפריט יומי רענן המשלב צבעים וטעמים עזים. אנחנו לא אוהבים להתעסק עם האוכל שלנו יותר מידי, אומרים שם, ולכן הם מעדיפים לחתך ולקלף את הירקות והפירות כמה שפחות ולתת כבוד וביטוי לטעמם האמיתי של הדברים. הם אוהבים את האופן בו האוכל שלהם משקף את צבעי העונות. בקיץ, סלט דלעת כתומה, תפוזים, אבטיח, גזר ורימון – צבעים חמים ומלאי אנרגיה. בחורף תבשילים חמים של בשר, ירקות שורש וכל מה שינחם את הגוף ויאזן אותו.

אין ספק שהמלון הזה הוא מקום לגלות בו את עצמך מחדש. מקום להתעורר בו. להתחבר. להתאהב. מקום שאת חייבת לעצמך…

גלית ליפשיץ-מלמד

לינק ל BABYLONSTOREN