• La Sultana

Just Like Fairytales

6 Posted by - March 12, 2012 - Sexy Rider

נולדנו עם התשוקה לאגדות. עם השנים קיבלנו מנות חיזוק מרוכזות ותוספים סכריניים; שמלות מלמלה תפוחות המתנפנפות ברוח, נסיך יפה תואר על סוס לבן וסופים מתקתקים של ‘הפילי אבר אפטר’.

על אף שבגרנו, וכבר מזמן אנחנו יודעות שלא כל דייט הופך לאהבה ממבט ראשון, נשארנו רומנטקניות חסרות תקנה הנמסות כשסיפור אגדה ראוי עומד לפתחנו. אולי משום כך מלון LA SULTANA שבה את ליבנו מהרגע הראשון. ארמון (או בעצם הרמון) שאגדות אלף לילה ולילה מרחפות חרש בין כתליו.

LA SULTANA הוא מלון ייחודי הממוקם במרקש מרוקו, אשר אדריכלות מקומית תקופתית ושנתיים של עבודת שחזור ושיפוץ הפכו אותו ליהלום מנצנץ. כל קימור, סבכה, עיטור וחפץ הם שילוב מדויק בין המסורתי והמודרני – מגלים טפח מקסם מסתורי אפוף צבעים וניחוחות אוריינטליים. לא קשה לדמיין נסיכים בעלי עור אגוזי ועיני אזמרגד בורקות משתרעים על הספות הרכות ונשים ארוכות רגלים ששערן המבהיק שחור כפחם, טובלות בבריכות הצלולות וצחוקן מתגלגל בין הכתלים.

שערי LA SULTANA נפתחים. הצבעוניות החמה של תבליני השווקים האוריינטליים ניכרת בכל. מרוקו, הודו, בגדד, סנגל והסוונה האפריקאית, כולם משמשים כמקורות השראה בעיצוב המבנה, החדרים, הדקורציה והגינות. מכל מקום ניבטים קשתות, גומחות, פיתוחי עץ, כותרות עמודים מגולפות ואריחי קרמיקה מאוירים – ועל אף האקלקטיות נשמרת בלה סולטנה הרמוניה רכה ומהודרת באוירה שמעבר לזמן.

מעבר לדלתות המגולפות חבויים 28 חדרים וסוויטות, עטויים כולם שכיות חמדה ובדים עזי צבע. כיסאות ושולחנות מגולפים, מאווררי תקרה רחבי כנפיים, שטיחים ארגמניים ווילונות שגדילי זהב משתלשלים מקצותיהם מפתים בהידורם. כל חדר שונה מהאחר ובעל אופי ייחודי וצבעוניות משלו אך בכולם טבועה אותה השראה וחתימת יד ברורה. בחירה מדוקדקת של ריהוט, טקסטיל וחפצים מספרים את סיפורו של הזמן שעומד מלכת, ולעיתים נדמה כי ממש בעוד רגע אפשר יהיה לראות את שחרזדה חולפת על פני החדר, משאירה אחריה ניחוח מוסק עדין.

מסדרונות ירקרקים בהירים מובילים אל הספא. מבעד לדלתות עץ עתיקות מציצים עמודי שיש, אריחים בורוד ארגמני ואח מבוערת המקבלים בשלווה מאופקת את פני הבאים למתחם הטיפולים וההרגעות. כל מה שנדרש הוא לטבול בבריכה שמימיה השקופים מנצנצים כמו יהלום ולהתמסר לידיים מנוסות עטויות צמידי זהב רחבים שימסכו על הגוף שמן יסמין ריחני ויותירו את הגוף רך ואפוף קסם מסתורי.

העולם הקולינרי של LA SULTANA, עובר דרך מטבח השף המרוקאי ועושה שימוש יצירתי בפירות וירקות העונה, בתבלינים המקומיים ובבשר והדגה הטריים. אוכל מוגש במהלך כל שעות היום. במסעדת המלון, בפטיו, בגינות הקטנות ועל גג המלון המשקיף על העיר. מאפים ריחניים שנאפו במקום מקבלים טעם מלכותי לצד תה נענע מתוק וממכר. רגלי טלה מזוגגות בדבש מוגשות לאור הכוכבים במרפסת המשקיפה לנוף אגדתי שגגות המסגדים מציירים בו קימורים חושניים ובלאונצ’ בר אפשר תמיד לקנח את היום בסיגר ובכוס משקה חריף. אין ספק שבמקום הזה יודעים איך לסגור את היום.

מלבד האווירה האקזוטית והעיצוב המלכותי, ידוע ההרמון הקטן בשירות אישי ומוקפד. נראה כי צוות העובדים נחוש למלא כל רצון וגחמה, תמיד בחיוך ובאותה לבביות ים תיכונית נינוחה הארוזה, בלה סולטנה, באלגנטיות ומקצוענות – כזו שהופכת חופשה מצוינת לחופשה בלתי נשכחת. ובעצם לחופשה מהאגדות.

גלית ליפשיץ-מלמד

לינק לאתר

lasultana3 lasultana2