Mexico My Love

6 Posted by - September 14, 2012 - Sexy Rider

האישה החושנית שבפנים משתוקקת לפרוץ החוצה. מעליה הצטברו חשבונות חשמל, פתיחת שנת לימודים חדשה, ישיבות ארוכות, לפטופ פתוח עד שתיים לפנות בוקר וזמזום טורדני של שגרת החיים.

אם יש מקום אחד בעולם, שיכול לשלוף אותה החוצה, פראית, חופשייה ומחודדת חושים, תהיה זו רק מקסיקו. לא החופים הזכים והבלתי נגמרים של המאלדיביים, לא תאילנד הנרדמת על אייה בערסול חולמני ולא האינטלקטואליות העצורה של אירופה.

מי שלא עברה דרך מקסיקו בחייה, לא חשה את האש. לא חוותה את הצבעוניות הבוהקת מכל מקום, את הזעה של גוף שרקד לתוך הלילה לצלילי המריאצ’יז, לא טעמה את חריפותם המענגת והממלאת של התבשילים המקומיים ולא איבדה את חושיה לטעמו של יין אדום ועמוק שלא המותג הוא זה המהלך עליו קסם גדול ומשכר.

מקסיקו, רווית החימר והירק, עטורת היסטוריה מרתקת, ניחוחות וחיוכים שובי לב, שולפת את החום והאנרגיה החוצה. וכל מה שנדרש הוא להתמסר אליה ולשאוף אותה בנשימות ארוכות ארוכות.

מלון HACIENDA XCANATUN (‘בית אבן גבוה’ בשפת המאיה), הוא אחד מאותם מקומות המהווים מורשת חיה ותוססת למקסיקו, לאנרגיה הסוחפת שלה, למסורת וליופייה הפראי והייצרי. מלון הבוטיק המונה 18 סוויטות יפיפיות, שופץ במהלך חמש שנות עבודה מאומצת, על ידי בנו של ארכאולוג נודע בשם אלברטו רוז. נאמנים לאווירה הייחודית, ומלאי כבוד למורשת, לקווי המתאר ולשיטות הבנייה המסורתיות הסבו הבעלים את המבנה למלון בוטיק יפיפה, שהושק בשנת 1999.

המלון הנמצא כיום בבעלותם של כריסטינה בייקר וחורחה רוז נשען על עיצובים מקוריים המאופיינים את הבנייה המקומית הרוויה בחומרים מסורתיים כגון עץ גושני וקשה, ברזל מחושל, חימר, זכוכית, שיש, אבן מקומית ואלמוגים. בתהליך השחזור הוחזר לחיים אופיו המיוחד של המקום, בין היתר באמצעות טכניקה של שטיפת סיד ופיגמנטים מינרלים עדינים שאפיינו את הבנייה המקומית במאה ה- 19. אלה – בנוסף לחללי פנים רחבי ידיים, תקרות גבוהות, קימורים, חלונות גדולים, מרפסות רחבות ידיים וצמחייה ירוקה ופראית, מקנים למלון את הקסם המקסיקני הכל כך מיוחד. הסוויטות רחבות הידיים עטויות במיטב המחלצות המקומיות, מרוהטות בעץ מלא וכהה, שטופות אור ובדים לבנים המתנפנפים לקצב איוושת הרוח הרכה מעל דלתות עץ מגולפות

הספא שבמלון מציע טיפולים אותנטיים וטבעיים של תורות המאיה העתיקות המבוססות על מסורת של בריאות הוליסטית ואיזון. חומרי גלם מקומיים ותהליכי ייצור ידניים של השמנים והתערובות השמנים לעיסויים השונים, כוללים בין היתר שימוש בשמן שקדים מתוק מיוחד, ואילו הקרמים בהם נעשה שימוש במסגרת הטיפולים, מבוססים על מתכונים שעברו מדור לדור ובהם תמציות של צמחים ופרחים מקומיים כמו אלוורה טרייה, דבש, עליי כותרת של ורדים, ארניקה, שמנים אתרים של תפוז ולנסיה, שמן ורדים, קמומיל ומזון מלכות.

המסעדה המצוינת של HACIENDA XCANATUN קיבלה כבר את אות הכבוד שלה לאחר שהוכרזה כאחת מחמישים המסעדות הטובות במקסיקו (הישג לא פשוט כאשר מחשיבים את המצוינות הקולינרית של מקסיקו בכללותה(. כריסטינה בייקר (בעלים משותפים) והשף אלכסנדר מרטינז, פיתחו קונספט קולינרי המתמקד במטבח חדשני, אך שורשי, גרסת כור ההיתוך העושה שימוש בהסטוריה הקולינרית של האזור כקרש קפיצה, ועורכת חיבורים ייחודיים של מקומי, ומסורתי אה-לה האיים הקריביים, משופרים בטכניקות בישול צרפתיות. בחירה מוקפדת של יינות, טקילות וקונייאק משלימה זיווגים מפוארים של אוכל ומשקה.

כריסטיאנה וחורחה נחושים לייצר במי שפוסעים על מפתן האחוזה רושם בלתי נשכח. מלון שנועד להישאר גולת כותרת של ביקור במחוזות רחוקים. שירות חם, אוטנטיות, פרטים קטנים והישענות על מסורת עתיקה רווית מסתורין.

חוויה מעוררת חושים ומומלצת במיוחד.

גלית ליפשיץ מלמד

לינק לאתר המלון

Mexico My Love3