Moroccan kind of Zen

25 Posted by - November 12, 2015 - Sexy Rider

העולם מלא במחוזות שאנחנו משתוקקות לחוות מקרוב. ארצות שעוד לא ביקרנו בהן וערים שהקסימו אותנו ונשוב לגלות אותן מחדש. יש לנו מחברת קטנה בכריכת עור אדומה שאוספת לתוכה את כל המקומות אליהם הלב יוצא, ורגע לפני תכנון החופשה הבאה אנחנו מוציאות אותה מהמגירה, מעלעלות בין הדפים וגזרי העיתונים ובוחרות. כן. אנחנו יודעות שאפשר בפייבוריטס ובעוד אלף שיטות דיגטליות אחרות, אבל טרם מצאנו תחליף לריגוש האוחז בנו כשאנחנו פורסות כתבה מקופלת שהכותרת ‘פריז שלא היכרתן’ מתנוססת עליה באותיות שאינו משאירות מקום לספק.

לצד מדינות, ערי בירה ונופים חד פעמיים, אפשר למצוא מעת לעת מלון שהוא יעד פני עצמו. כזה שאנחנו בונות סביבו חופשה שלמה ביודענו שיספק את מה שכל חופשה מושלמת צריכה שיהי בה: נוף ועיצוב מרחיבי נפש, עניין, גיוון, חוויה ייחודית ומרחב בו אפשר לתת לגוף ולנפש להתמלא ולהתאזן מחדש.

אחד מהמלונות שאנחנו מחשיבות כיעד תיירותי בפני עצמו הוא מלון Palais Namaskar במרוקו. במלון היחודי המשתרע על שטח רחב ידיים, נפגשים באופן כמעט חד פעמי, מספר אלמנטים שלא משתלבים יחד באופן טבעי, אולם החיבור שלהם ממלא השראה ומביא איתו הבטחה לחוויה ייחודית מאוד. המסגרת המרוקנית יוצקת לתוך המקום אוטנטיות, אלמנטים עיצוביים, צבעים וטעמים ומחברת את ההוויה לאדמה, למקור לתשוקה ולחושניות. הבעלות והניהול הצרפתיים מביאים איתם דיוק, שיק, קולינריה עילית (צרפת עם השפעות האוריינט), שירות , עיצוב מודרני וראייה רחבה מאוד של חווית האירוח הכוללת לרבות אירועי קונספט ושיתופי פעולה תרבותיים חובקי עולם. ואם החיבור המרוקני-צרפתי נראה לכן טבעי במידה רבה, הוסיפו אליו את פילוסופיית הזן המזרח-אסייתית הבאה לידי ביטוי בעיצוב בתפיסת העולם שלו.

ציוץ הציפורים, ניחוח היסמין ונתיבי מים אלגנטיים הם חלק מהתפאורה הקבועה של המלון המפואר שלעיתים נראה כי הוקם למטרה אחת בלבד – מתקפה מענגת על כל החושים. בן החסות האלגי’ראי של פיליפ סטארק, המעצב Imaad Rahomouni עיצב ברוח הפנג שוואי את הסוויטות והחדרים ואת השטחים הציבוריים המאופיינים בחומרים טבעיים, במרחבים המאפשרים לזרימה להתקיים כל העת ולאור השמש להיות נוכח בכל מקום . על כל אלה הרעיפו המעצבים ריהוט גן (הרמס לדוגמא), כריות ענקיות שלא נותר אלא לשקוע בתוכן, פסיפסים יפיפיים, קשתות עם פיתוחים מזרחיים ונברשות מוראנו שנוצרו בהתאמה אישית.

לשורת הפרסים הבינלאומיים והתארים שהוצמדו למלון אחראים לא רק העיצוב המרומם, האוכל המצוין והשירות המקצועי והאישי, אלא גם שורת אירועי תוכן ואירועים התופסים חלק נכבד מחווית האירוח. בראנצ’ אופנה מתקיים מידי יום ראשון במרחבי גן הירוקים, מאפשר לאורחים לסעוד כיד המלך סלמון מעושן, צדפות טריות , סלטים, לחמים פריכים וגבינות משובחות ובאותה עת לחזות בבגדי מעצבים מובילים מקומיים ואירופאיים. את אוקטובר חגגו האורחים באירועי ‘יוזו מצב רוח טוב’ ששילבו מטבח עילי יפני, טיפולי שיאצו והרצאות שנועדו להוביל את הנוכחים ברזי תפיסת העולם וההנאה העדינה המאפיינת את התרבות היפנית; ובמהלך דצמבר מוזמנים האורחים לצפות בתערוכת אמנות מודרנית המציגה עבודות של 40 אמנים אירופאים – שיתוף פעולה של הנהלת המלון וקרן התרבות הגרמנית.

בזירה הקולינרית מככבות ב Palais Namaskar מסעדת גורמה אלגנטית, טרקלין תה, בר פנורמי, תפריט שירות חדרים עשיר המוגש במרפסות החדרים המפוארות, פיקניק פרטי באחד מגני המלון או ארוחה אינטימי לאור נרות על שפת האגם. המטבח הצרפתי משלב השפעות מרוקניות ומלווה במבחר מצוין של יינות, משקאות חריפים ותה. את עולם הגוף משלימים טיפולי ספא מעולים, מרחצאות, בריכות אינסוף, מקלחות טרופיות, ג’קוזי תחת כיפת השמיים ובריכות מחוממות הרותמים לטובת השוהים במקום את כוחם המבריא של המים.

זהו. אנחנו מדפיסות, מקפלות יפה יפה ומכניסות למחברת הקטנה האדומה שלנו, זו השמורה לחוויות שטותן אנחנו מבטיחות להגשים לעצמנו. בקרוב…

Palais Namaskar

Moroccan kind of Zen5Moroccan kind of Zen1Moroccan kind of Zen3Moroccan kind of Zen4Moroccan kind of Zen6