• Benjamin Lennox
  • Benjamin Lennox
  • Benjamin Lennox
  • Benjamin Lennox

Ladies Club

10 Posted by - March 20, 2013 - Well Being

I DONT WANT TO BELONG TO ANY CLUB THAT WILL ACCEPT ME AS A MEMBER

GROUCHO MARX

כולנו מכירות את הציטוט הידוע של מרקס, אבל אם נשים לרגע את ההומור של הגאון הקומי בצד, ונרד לעומקם של דברים נגלה כי לרוב האנשים יש את הצורך להיות חברים במועדון של אנשים כמוהם או לפחות בכזה של אנשים שהם חשים זיקה לסטטוס החברתי או העסקי שלהם. אם הרהרתן פעם בינכן לבין עצמכן איפה הכול התחיל (כי אנחנו מודות שהסוגיה הזו חלפה לנו יותר מפעם אחת בראש), אז מתחקיר קטן שעשינו – אי שם בנבכי האריסטוקרטיה האירופאית נחבאים הפתרונים.

אם נדייק אז התשובה מצויה במועדוני גברים או כפי שהם נקראים בלעז GENTELMEN’S CLUB’S שהופיעו לראשונה במאה השמונה עשרה באנגליה והיו מיועדים לגברים מן המעמד הגבוה. החברות במועדון נקבעה לפי השתייכות לאוניברסיטה מסוימת או ע”פ סיווג מקצועי ולרובם הייתה ועדת קבלה שקבעה קריטריונים לפיהם הוחלט מי יכול להצטרף ומי יישאר בחוץ. השמועות אומרות שברוב המועדונים בזמנו התנהלו הימורים לא חוקיים, לילות רוויים אלכוהול ועשן סיגרים ועוד דברים שהשתיקה יפה להם אבל מה שבטוח הוא דבר אחד – נשים היו מחוץ לתחום והמועדון נשאר מעוז גברי טהור ומוחלט.

חברות במועדון גברי, היוותה סטטוס מעמדי וצורך חברתי. אבל אם תשאלו אותנו, האינטואיציה הנשית שלנו אומרת שיותר מהכל המועדון היה מקום שבו הגבר יכול היה לברוח לכמה שעות ולעשות אתנחתא מהיום שעבר עליו (וכן, גם לברוח גם מאשתו ומילדיו…), לסעוד, לפטפט, להיתדיין ולהתפלפל בסוגיות פוליטיות ובענינא דיומא, לשתות וויסקי יוקרתי, לעשן סיגר ולבלות בחברת גברים ממש כמוהו. עד היום קיימים בלונדון (ובשאר מקומות בעולם) מועדוני גברים כאלה, חלקם עומדים על תילם עוד מהמאה התשע עשרה, ואשר מציעים פלטפורמה לנטוורקינג עסקי ותו תקן למעמד החברתי.

קצת אחרי שנפתחו שערי מוסד “המועדון הגברי” מתחילים להופיע גם מועדוני נשים, שהאופי שלהם, אם נאמר בעדינות, היה ‘מעט שונה’ ממקביליהן הגבריים. לא סיגריות ולא שמפניות אלא מקום מפגש אינטלקטואלי שמרכז הדיונים בו היו בעיקר אודות פילנטרופיה ויתר עניינים ברומו של עולם. כי ככה אנחנו הנשים, משלבות BUSINESS עם PLEASURE במולטי טסקינג מופלא כדי לא לבזבז אפילו לא דקה לריק (…).

השנים עברו חלפו, אך מקומם של מועדוני החברים (והחברות) נותר איתן. הם לבשו ופשטו צורות, החליפו ריהוט עץ עתיק בריהוט מודרני, שינו נושאי שיחה וווליום של דיונים, שידרגו את תפריט האלכוהול, ולא משנה מהם תנאי הקבלה או איזה חוט מקשר בין חבריהם או חברותיהן – העובדה היא פשוטה: לכולנו יש צורך ממשי להיות חברים במועדון ולכל אחת מאתנו מסיבותיה שלה: אם זה בגלל הצורך במקום שמאפשר להתרווח לאחור בכורסא מחבקת, לשתות קפה איכותי ולדפדף בשקט בספר אופנה ללא רגשות אשם, אם כדי לקיים נטוורקינג איכותי עם נשים מפרופיל רלוונטי, עסקי או חברתי ואם סתם בשביל לשבת עם חברה על כוס יין ומגש גבינות משובחות ולשחרר קיטור מכל היום. לא משנה מה תהיה הסיבה, כל אחת מאתנו צריכה מקום בשביל עצמה.

ונכון שאנחנו אוהבות לדמיין ולחלום אבל להגשים אנחנו אוהבות יותר. ולכן, ב 4 במרץ, פתחנו לכבודכן את שעריו של ה NINE ROOMS LADIES CLUB – מועדון פרימיום אסקפיסטי לנשים, מועדון ללא אג’נדה פוליטית, כלכלית או חברתית, כזה שמציע לכן הנשים שאוהבות את החיים, מקום משלכן. לאונג’ עוטף, ספריית אופנה עשירה, חדר טיפולים, כיבוד עשיר, יין וגבינות טובות, הרצאות, נטוורקינג, תכנים מרתקים וארבעה חללים מרשימים ומעוצבים שמחכים לארח אותך כשהשגרה מאיימת להטביע אותך וכשאת מרגישה שאת צריכה לעצור לרגע ולנשום. לתיאום פגישה, פשוט מלאי את פרטייך ונציגת המועדון תיצור עמך קשר בימים הקרובים.

וד.א….התמונות המדהימות הן של הצלם הניו יורקי Benjamin Lennox ולקחו במקור חלק בהפקה עבור מגזין האופנה V תחת הכותרת Ladies Lunch.