On my wish list

25 Posted by - August 21, 2015 - Well Being

כששלהי השנה הישנה מתחילים לדגדג את שוליה הרעננים של זו הנכנסת, אנחנו נזכרות ברשימת ההבטחות שלנו. ההבטחות שאנחנו מבטיחות לעצמנו.

רשימת ההבטחות שלנו על מפתח הלב. אנחנו מנסות למצוא את הזמן. לרענן אותה. להגדיר מחדש. למחוק מילים. לחזק את מה שהזמן טשטש והשכיח. לשנות סדרי עדיפויות. באופן שקשה להסביר, אנחנו מוצאות שכל מה שהספקנו לעשות הוא לאבק אותה. אפילו לא לפתוח.

בזמן שבו הולכת ודוהה רשימת ההבטחות שלנו לעצמנו, הספקנו לכבוש את העולם. לדלג בסולם התפקידים. לעבור לגור בבית החלומות שלנו. לעצב אותו לבד. להיות כל שהאהובים שלנו רוצים שנהיה עבורם. לא סתם להיות. להיות מצוינות. ורק הרשימה נותרת מיותמת, כאבן שאין לה הופכין.

אנחנו מכירות את המאבק הזה מהעבודה. המלחמה הנצחית בין החשוב לדחוף. בין השוטף לאסטרטגיה. שם, כבר הצלחנו לסגל לעצמנו את הכלים הדרושים כדי לעצור, להקשיב. לתעדף. היה לנו לא פשוט להאציל סמכויות, ומשעשינו זאת, יכולנו לזנק למעלה. לקח לנו זמן להטמיע חצי יום בכל שבוע שבו אין פגישות, רק כדי לחשוב איך ולאן אנחנו מצעידות את האגף. למדנו איך לא לתת לפגישות האינסופיות ולמשברים הנקרים לפתחנו, להכתיב את סדר היום, ואת העתיד. אבל אל הרשימה שלנו, אנחנו לא מספיקות להגיע. תמיד יהיה משבר שצריך לפתור, מסיבה שחשוב לארגן, נסיעה שדחוף לבצע. לחי שנדרש ללטף.

רשימת ההבטחות שלנו חרוטה על מפתח הלב. אנחנו נואמות לעצמנו בלהט, שנממש אותה בדיוק ברגע הנכון. ממשיכות לייחל לערב שקט שכולו שלנו. רק אנחנו, כוס גבוהה בה מתערסלים פלחי מלפפון שקופים הממתיקים את המים ומנורת קריאה קטנה. רק אנחנו והשקט. ברגע של שקט כזה, נוכל למתוח את הנייר המקופל, שהפך דק עם השנים. נוכל לפתוח את הרשימה, להרהר בה ולערוך אותה מחדש. אבל הרגע הזה לא מגיע. וגם אנחנו כבר יודעות שתמיד יהיה רגע אחר חשוב ממנו ועל מפתח הלב נערמות הבטחות.

עכשיו. רגע לפני שעוד שנה מתפוגגת והרשימה נגנזת לשנה נוספת של המתנה, אנחנו מבינות ששום קסם לא יקרה. הדבר היחיד שיכול לה, הוא שנחליט, שהגיע זמנה. לפנות לה את המקום ולהקדיש את האנרגיה הנכונה, לא זו של המהפכות וההישגים, אלא דווקא זו השקטה, השלווה, הפתוחה והמכילה.

אנחנו מזמינות מיד את הספר הזה, ומאפשרות לו לשאת אותנו עימו, לאן שיוביל.

מבטיחות לאפשר לגוף, לנשמה, לתודעה ולרגשות להתאזן מחדש. לדייק את ההוויה. למצוא את הנהמה השקטה ששאון החיים החריש מזמן. להרגיש את הגוף. את הטבע. את ההדרכה הפנימית. אנחנו מבטיחות לעצמנו לעלעל בין הדפים, ולבחור את המקום עליו נעצרת המחשבה. מבטיחות לחמוק אליו, לא משנה ממש עם מי. לא משנה מתי. גיחה ארוכה לסרי לנקה בחגים. קצרה לאיטליה בסוף-שבוע ספונטני. העיקר, שנגיע אליו מלאות בעצמנו. ריקות מעצמנו לחלוטין.

דפי Great Yoga resort מאכלסים חלומות. כ- 35 אתרים מכל העולם שנבחרו בקפידה על ידי טובי המומחים, יושבת בהידור על מדפי התצוגה המאד נחשבים של הוצאת הספרים Taschen, אשר ידועה בספרי האמנות, האופנה והצילומים שלה, ובמהדורות האספנים המהודרות, המוגשות באריזות עץ, צדף או קטיפה מיוחדת, במחירים של אלפי דולרים לכל כרך.

מקסיקו, איטליה הודו יוון, גרמניה, ספרד, סרי לנקה, ניו יורק, תורכיה, תאילנד דרום אמריקה ועוד. מלונות יוקרה, אתרי נופש אקזוטיים, בקתות מבודדות ואשרמים נטועים בנופים מרהיבים שקשה יהיה לעמוד בפניהם, מציעים יותר מחצי ריבוא סדנאות יוגה שונות, מפגשים ותרגולים. בכל אחד מהמקומות, שיעורים ושיטות מיוחדות שנראה כאילו נועדו עבור הרשימה הפרטית שלכן. בריזורטים הללו ניתן למצוא את המורים, המאסטרים, הקבוצות והסדנאות – הנחשבים לטובים בעולם. לצידם, תפריטים, ברובם צמחוניים, המבוססים על תוצרת מקומית המעניקים תחושה של קלילות ושל טוהר.

תנו לעצמכן ללכת לאיבוד בין דפי הספר, אתן כבר תדענה לבד לאן להגיע – בכדי למצוא את עצמכן מחדש.

למידע על הספר

cover_ju_25_great_yoga_retreats_1305151549_id_626183