Tea with: Anat Biran Frost

19 Posted by - October 18, 2013 - Well Being

אנחנו מומחיות לעצמנו. בזה אין ספק. בגוף אנחנו מבינות ובעצמנו אין מי שיטפל טוב מאיתנו. אבל לפעמים אנחנו נתפסות בשיחה, בפיסת מידע, שמנערת שכבת אבק צעירה שהצטברה על מקום קטן.

ככה אנחנו מגיעות למסיבת התה של השבוע הבא שהולכת להיות שובבה במיוחד. ענת בירן-פרוסט, חברת המועדון היקרה שלנו, מחזיקה בתואר המסקרן ‘מחנכת למיניות’. מצוידת בארגז כלים שנאספו במהלך שנים של הכשרה מקצועית ושיחות עם נשים, מגיעה אלינו הפעם כמארחת. קודם כל – היא רוצה שנרגיש בנח. ומשם לאט לאט, בעדינות, היא אומרת, אפשר להפוך את השיח על מין ומיניות לנגיש וחופשי. היא מאמינה שזה לגמרי אפשרי לדבר על הכל במעגלים האינטימיים של חיינו, לנסות לחוות מיניות בצורה חופשית יותר ולנער אבק מדעות קדומות, מחשבות שליליות וקונספציות שגויות.

נשמע מבטיח.

אם אתן עוד לא חברות מועדון, או שאתן כן, אבל סתם לא הספקתן להירשם למסיבת התה של ענת, נשאיר אתכן עם טבילה קטנה בנושא אינסופי, מעין משחק מקדים (…) שערכנו עם ענת.

- מה זה אומרת, ‘מחנכת למיניות’?

– מחנכת למיניות היא אשת מקצוע אשר קיבלה הדרכה כיצד לעבוד עם אנשים ממעגלי חיים מגוונים בכל הנושאים הקשורים באינטימיות; אינטימיות של האדם ביחסיו עם עצמו, וביחסים של כל אדם עם הקרובים אליו. מחנכים למיניות עוזרים לאנשים להתבונן על נושאים אינטימיים דרך משקפיים הוליסטיים; אנחנו מלמדים לשלב בין מחשבות אודות אינטימיות, לבין רגשות שונים שמתעוררים, לבין בחירה בדרכי פעולה מתאימות.

- איך היית מציירת את היתרונות שהגוף שלנו מקבל ככל שאנחנו מתבגרות? האם הגוף ‘למד’ מה הוא צריך, מבחינה מינית?

– אני חושבת שהיחסים הם דו-כיווניים. ההתבגרות היא תהליך של שינוי. לעתים כיוון השינוי הוא מהגוף אל המחשבה ולעתים ההיפך. היינו הגוף שמשתנה ומתרכך עם השנים, הוא זה שעוזר לנו להיפטר ממחשבות מקובעות. לעתים המחשבה והידע הם שעוזרים לנו למקסם את הפוטנציאל מהגוף שלנו. לדוגמה, ידוע שיש אחוז לא מבוטל של נשים שדווקא עם הגיל, הניסיון והידע, ועל אף שכביכול הגוף פחות צעיר ומתוח, מצליחות סוף סוף להגיע לאורגזמה שלא חוו בבחרותן.

- ומעבר לגוף. מהניסיון שלך, נשים מבוגרות יותר הן מנוסות יותר ולומדות לקבל בפתיחות יותר גדולה את אשר הן צריכות?

– בהמשך לתשובה הקודמת – זה תלוי ביכולת של האישה להסתגל לשינויים הפיזיים, לשחרר עצמה מעכבות שקשורות בחשיבה סטריאוטיפית (כמו למשל: “מין שייך לצעירים”…) ולתרגם את הידע להתנהגות פתוחה יותר ומלאת סיפוק. לשמחתי, יש יותר ויותר נשים שלוקחות בעלות על ההנאה המינית שלהן.

- נשים רבות מסתייגות מלחשוף פרטים מחדר המיטות הזוגי, מה שמוביל הרבה פעמים להבנה לקויה של נבכי גופן. איזה טיפ היית נותנת ל”שומרות-לעצמן” שבינינו?

– הטיפ שלי מורכב משני חלקים: בשלב ראשון לקחת עם עצמן החלטה שהן מוצאות את הדרך להתיידד עם הבושה הפרטית שלהן בעזרת איזושהי מנטרה כמו “מגיע לי ליהנות מהמיניות שלי ואני עומדת לעשות משהו קונקרטי על מנת שזה יקרה”. ברוח זו הייתי מציעה להן להתחבר לגוף שלהן בצורה עקיפה (ללכת למשהו כמו ריקודי עם, ריקודי בטן, פלמנקו, פילאטיס) ובמקביל למצוא לפחות אדם אחד בעולם (חברה, איש או אשת מקצוע) שאיתם יוכלו לפתוח בצורה בטוחה משהו מעולמן ולקבל השראה ממישהו אחר.

- איך נראה המשחק המקדים המושלם בעיניך?

– בעיניי המשחק המקדים המושלם הוא זה אשר מתאים לאותו רגע. לפי המצב רוח. לפעמים אני באווירת ה’זבנג וגמרנו’ ולפעמים רוצה הרבה ליטופים. בכל מקרה, מאוד אוהבת שמגרדים לי קצת בגב :-)

- ולסיום, כדי לא להותיר את הכותרת שלנו תלויה באוויר (…), איך את שותה את התה שלך?

– אוהבת מאוד לחלוט עלים בתפזורת. החליטה שלי נקראת (איך לא?!) “פרח הגיישה”. פלוס חצי כפית סוכר חום.