Tea With Phyllis Glazer

0 Posted by - February 3, 2002 - Well Being

פיליס גלזר, כהנת הבישול שבמשך שנים לימדה את עם ישראל אכילת מזון אורגני ובריא ,ידועה כפריקית מושבעת של בריאות וכגורו של בישול בריא ומזין. למעשה, כשאומרים פיליס גלזר מיד חושבים על מזון אורגני, דגנים וקטניות. עשרות תוכניות הטלוויזיה שבהן השתתפה במהלך השנים היא לימדה את הישראלים על בישול צמחוני, העלתה לרמת גורמה את הכוסמת והדוחן ואפתה לראשונה בשידור חי לחם עם גרעיני דלעת. עם זאת, גלזר היא הראשונה שתודה שהיא לא קדושה וגם היא חוטאת לפעמים באכילת בשר אדום… ;-) ובדיוק בגלל השילוב הזה התעורר בנו התאבון להביא אותה למסיבת תה במועדון, בה היא תדבר על תבלינים ותפקידם במטבח, בריפוי ובשיפור איכות החיים. לפני שהיא חושפת את הסודות הללו… תפסנו אותה לשיחה קצרה.

- פיליס, כיצד ניכסת לעצמך את סודות הבישול הבריא? האם ההתעסקות בתזונה נכונה היא מסורת משפחתית, או משהו שהתעניינת בו מגיל צעיר?

– אצלי זה בא מינקות! אמי היקרה (שהלכה לעולמה, בריאה, בגיל 95), הייתה סופר-מודעת למזון ולבישול בריא יחסית לתקופה בה היא חייתה והושפעה מאד כנערה מהספר “100000000 שפני ניסיון” על אודות הכימיקלים שתעשיית המזון האמריקאית מסתירה במזון. היא גידלה אותנו על חומרי גלם בסיסיים ומאכלים ביתיים ומסורתיים, במקום מתועשים. אגב, למדתי לקלוע צמה בשיער רק בזכות קליעת חלה…

זכיתי לראות את הפריצה הגדולה של מזון הבריאות כשהייתי סטודנטית באוניברסיטה בשנות ה-70. בוסטון הייתה גדושה בחנויות טבע שהציעו חביות מלאות באצות, פטריות, דגנים וקטניות מהמזרח, חומרי גלם שמעולם לא הכרתי… נחשפתי לתורת המקרוביוטיקה, ירקות אורגניים, הנבטה, צמחונות, אקולוגיה ומגוון מאכלים ומטבחים מרחבי העולם. את אהבתי לאוכל בריא לקחתי איתי לארץ, וכתבתי את “חגיגה צמחונית” כעולה חדשה בת 26, ומאז גיליתי גם את כח הריפוי של מאכלים ותבלינים.

- מה היא הטעות הנפוצה ביותר שנשים עושות כאשר הן בונות את הפריט שלהן; או בכללי, בהרגלי האכילה שלהן? יש איזשהו “מיתוס” בריאותי שאת יכולה לנפץ לנו – מאכל שנחשב ל”בריאותי” אבל עדיף להימנע מאכילתו?

– שאלה קשה! אחת הטעויות הכי נפוצות היא לבחור מוצרי “DIET”, כמו לחם דיאטתי, יוגורט 0%, דיאט-קולה וכיוב’ – הם מלאים בתוספות מלאכותיות שחלקם אפילו מזיקים לגופינו, “מרמים” את הגוף וסופו של דבר לא באמת מזינים ומשביעים.

ישנם הרבה מיתוסים שקמים סביב מאכל זה או אחר, רובם נוצרו כתוצאה מיח”צ טוב. קחו למשל את המיתוס לגבי שמן קנולה שכמעט כולנו כבר מאמינות שהוא “בריאותי”. במציאות, הוא בעצם שמן שעשוי מזרעים מרוססים בשפע קוטלי עשבים, מהונדסים גנטית, שעוברים חימום גבוה עם HEXANE עשוי מנפט, נארזים בבקבוקי פלסטיק, ונמכרים במדפים חשופים לאור מה גורם לאיבוד הוויטמינים ולחמצון.

- את מאמינה בקשר שבין מצב רוחנו לבין הרגלי האכילה שלנו? האם יש השפעה הדדית של השניים אחד על השני?

– ללא ספק. כמה מאתנו פותחות את המקרר כשאנחנו מתוסכלות, עצובות או מרגישות בודדות? כמה מאיתנו בקושי יכולות להכניס משהו לפה כאשר אנחנו מתעצבנות? מצד שני, “תדלוק” הגוף ברכיבים הנכונים המתאימים לנו באמת, מחזק את המוח והזיכרון, מסייע להימנע ממצבי רוח רעים, ותורם לאנרגיה, שינה טובה, משקל תקין, חיות העור ותחזוק שיער בריא ויפה.

– מה את חושבת על טרנד הטבעונות? האם ניתן להיות טבעונית ובו בזמן לקבל את כל הויטמינים שהגוף שלנו זקוק לו?

– אני בעד. כבר הוכח שהטבעונות היא דרך האכילה הבריאה והמוסרית ביותר, שמונעת ומטפלת בבעיות בריאות שונות. אך מאחר שהתפריט הטבעוני לא מכיל מקורות של ויטמין B12 (הנמצא במוצרים מן החי) יש לקחת תוספות ולערוך בדיקות דם תקופתיות.

– ולפי כללי הטקס – כיצד, מתי ועם אילו תוספות את שותה את התה שלך?

– התה הוא אחד מאהבות חיי. אני שותה אותו כל יום, וכל היום. אני מתחילה כל בוקר בחליטה משתנה של עשבי תיבול מהגינה האורגניות שלי, או תערובת של צמחים יבשים כמו למון גראס, זוטה לבנה, מרווה, קמומיל וכמה ורדים יבשים. רב כוסות התה שלי, אך לא כולם, ממותקים בכפית דבש אשלים מדהים ולא מסונן, סמיך, כהה וממש מפנק, שאני מקבלת ישר מקיבוץ ארז במיכל של 8 ליטר.

במשך היום אני שותה אין-ספור כוסות של תה, בעיקר ירוק, מעלים, ובחורף אני תמיד מכינה צ’אי מחזק מפרוסות ג’ינג’ר טרי, קינמון, ציפורן והל למניעה ולריפוי מחלות העונה. את התה שלי אני תמיד שותה בכוס זכוכית – עדיף גדולה. ההנאה שלי מהתה היא גם מהצבע, עם או בלי העלים או התוספות בפנים. :-)