Water Menu

5 Posted by - September 20, 2012 - Well Being

והנה חדשות שיש לנו הרושם שלא יגמרו כטרנד אלא כמגמה שתגיע בודאי בקרוב גם אלינו למסעדות ולבתי הקפה, אם לא בשנה הקרובה אז אולי בזו שאחריה. תפריט מים. כן יקירות, בתפריט המים הבינלאומי קיימים מעל 3,000 (!!!) סוגים שונים של מים מינרלים. מתוכם לפחות שליש הפכו למותג מוכר והרבה פחות מזה מוכרים גם לנו.

אז נכון, בפעם הראשונה לפני שלוש שנים בערך, כשהגענו למסעדה מכוכבת בפריס והמלצר הגיש לנו את תפריט המים, חשבנו לעצמנו שהוא קצת הגזים… יחד עם זאת, בפעם השנייה, במסעדה אחרת בניו יורק שהוגש לנו בארשת חשיבות, תפריט המים לפני זה של היין הבנו כי זה כנראה ‘טרנד מישלני’ שאנו צריכות לנהוג בו בכבוד בדיוק כמו לשרפרף שהוגש לתיק הערב שלנו, לסכו”ם המוזהב ולליווי הצמוד עד לחדר השירותים. וכך לקחנו את תפריט המים, העמקנו בו מבט ומחשבה ובין מותג יפני למותג שוויצרי, בחרנו את ה’זול’ מבינהם 15 דולר הבקבוק (!!!) ואמרנו תודה.

מאז, שמנו לב בכל הנסיעות האחרונות שלנו לפה ולשם, בין כוכב אחד לשלושה, שתפריט המים תופס תאוצה וכי אנו מעשירות את המח שלנו במידע שעד אז לא נראה לנו ממש חשוב ושמאתגר את בלוטות הטעם שלנו בכושר אבחנה ביוני כמעט, עד שבזכותו, או בגללו, כבר חודש לפני החלפת מסנן אנו כבר מתריעות בקול רם ש”את המים האלה אי אפשר יותר לשתות”!..

איכשהו היום, כבר נראה לנו רלוונטי מתמיד לצייד גם אתכן במידע הכל כך חשוב הזה – ולו בזכות העובדה שבביקור האחרון שלנו ברומא, קיבלנו תפריט מים בפיצריה (???!!!).

ולענייננו:

שוק המים מגלגל נכון להיום כ 15 ביליון דולר בשנה והצמיחה שלו מידי שנה רק תופסת תאוצה. אין חברה תעשייתית שעוסקת בתחום המזון והמשקאות שלא מנסה את מזלה להיכנס לשוק המים ואין מעצב מוצר שלא מנסה את מזלו לעצב את בקבוק המים הבא.

מים מינרלים מופקים לרוב ממעיין או מי תהום ונארזים ללא מגע יד אדם. הם אינם עוברים תהליך גריעה, סינון או הוספה של חומרים נוספים.

נקודה חשובה לידיעה: מים מינרלים אמנם עולים לא מעט ותמיד עדיף לקנות את אלה שנמכרים בבקבוק זכוכית (מחקרים מלמדים כי בקבוקי פלסטיק מפרישים כימיקל מסוג ביספונל A, הפועל כמו אסטרוגן ומשבש את מערכת הבלוטות וכימיקלים הנפלטים ממנו בתנאי מזג אויר חם).

על כן בכל מקרה, רצוי לאחסן את בקבוקי המים באזורים מצוננים, לא לרכוש אותם בתחנות דלק (במידה והם מאחסנים על משטח המבצעים תחת השמש הקופחת ואל פשוט אל – תמחזרו בקבוק פלסטיק גמור!).

במסעדות בעולם (בעיקרם: ניו יורק, הונג קונג, פריס, לונדון) תפריטי המים הממוצעים מכילים כ 20 סוגים נחשבים לבחירה, הם מוגדרים במגוון סופרלטיבים שהיו שמורים עד אז לעולם היין כ “קטיפתי”, “אלגנטי”, “קלאסי” “מעושר”, “גוף מלא” וכד’, ומחולקים ע”פ מוצאם הגיאוגרפי ותכולת המינרלים שבתוכם. מחירם נע בין 5 דולר / יורו לבקבוק ועד 50 דולר (!!!) לבקבוק.

וברשותכן, רשימת המותגים שעשו עלינו רושם עיצובי (טוב לא את כולם טעמנו) ואותם כדאי להכיר:

Berg - מים מינרלים שנאספים מקרחונים, בהשראת אותו קרחון עוצב גם הבקבוק.

Ty Nant Water - כמו קודמו גם הוא עושה עלינו רושם קרחוני… רק שזה ארוז בבקבוק פלסטיק.

Evian - קיים בארץ בעיקר במסעדות, אבל אם בא לכן להשקיע אתן יכולות למצוא אותו במחיר מוזל (יחסית) אצל סיטונאים.

Akonic Water - מזכיר קצת בקבוק וודקה, גם בניראות וגם בצבע, מתאים למסיבת אחה”צ על הגג.

Naeve Water - אהבנו כי כשלא בא לנו יין, אבל בא לנו על תחושת היקרה שמלווה את ההגשה והמזיגה. אין כמו בקבוק מים בדמותו.

חוצה מזה, אתן כמונו תמיד יכולות למזוג לכן מים מסוננים בתוספת פרוסות מלפפון, עלי נענע, פקעות ורדים או כל תוספת שנראית לכן מעניינת ומתאימה לכד מים מעוצב, להגיש ולהרגיש כאילו יצאתן זה עתה מסט של המגזין ‘קוט סוד’.

בכל מקרה, שיהיה לרוויה….