I Bag You

13 Posted by - April 12, 2013 - Working Girl

“מה את סוחבת בתיק שלך לעזאזל? למה הוא כזה כבד?!” הוא שואל בתמימות, כאילו עדיין לא באמת מבין. טוב, כנראה שלא. לא ממש, ואם להודות על האמת לפעמים גם אנחנו לא ממש מבינות (…) תיקי נשים מאז ומעולם היו נושא מורכב, אישי, לא פשוט ובקיצור כבד (רק המחשבה מה אנחנו באמת סוחבות שם…). עושה רושם שכאילו אנחנו תמיד מוכנות לעזוב.

‎והיה ובאמת יבוא נסיך, או הצעה לכבוש את העולם או סתם מבצע של הדקה התשעים ותשע בפריס – הארנק שלנו מצויד בשני כרטיסי אשראי לפחות, רישיון נהיגה, כרטיס קופ”ח (גם שלו למקרה שיצטרך …), אישורים של תשלומי ארנונה וחברת חשמל ואם רק היתה עוד טיפת מקום – אפילו את תעודת החיסונים של פינצ’י, הכלב שמעולם לא היה לנו ושכנראה כבר לא יהיה. ‎וזה רק בארנק.

‎אחריו מגיעים התאים או לחילופין, התיק הנורא מכל שלכולנו יש לפחות שניים ממנו: ‘תיק הסל’, שכולו עשוי תא אחד גדול שבתוכו לעין גברית תמיד נדמה כי הכל הולך לאיבוד ואילו אנחנו עושה רושם, שמאושרות בו הרבה יותר מאחרים.

‎לכאורה אפשר להכניס לתוכו עולם מלא ויותר כך שאנחנו לא ממש צריכות לבחור מה כן ומה לא. לכאורה בפישוק רחב ונכון הכל פשוט מונח שם לפנינו. רק שאין סיכוי שזה יונח באויר או על גבי מכסה מנוע מאובק, ועל כן, מיומנות אצבעות וחוש מישוש מהוקצע נדרשים בהחלט.

‎שם דרך אגב, אנו לוקחות איתנו כמעט את כל מה שצריך ליום נורמטיבי ושפוי של אישה שיודעת: סלולר, תיק איפור קטן, כדורים לכאב ראש, נרתיק היגיינה נשית, יומן, עט או שתים אם רק מישהו יבקש, פצירה, סוכריות בנוסף למסטיקים (כי הלא לכל אחד מהם ייעוד שונה), משקפי שמש, קרם ידיים, מפיות טישו, מגבונים היגיינים, גומייה לשיער, מפתחות הביתה, מפתחות למכונית, חשבונות, דוחות לתשלום ואם רק אפשר מברשת שיניים, בושם וגרביונים רזרביים. ‎בקיצור, אין לנו גבולות.

‎ואל תאמרו לנו אצלי זה אחרת (…) כי ממש אין מצב. איכשהו גם בתיק הכי קטן שאי פעם אימצנו לעצמנו מצאנו את עצמנו נאבקות שעות להצליח למיין מה באמת הכרחי ומה לא. ואיכשהו אחרי גיל ארבעים זה רק הולך ונהיה גרוע יותר.

‎אך לפני שבועיים היתה במועדון מסיבת תה בענין, שבה פגשנו את לארה, ינון ועוד נשים נפלאות שמכולן גם יחד למדנו דבר חדש או שניים. ‎הוספנו אותם לאלה שלנו ולהלן סיכום דברים:

‎1. תיק חייב להיות נקי ומסודר על מנת להצליח להכיל בתוכו אנרגיות טובות ולשחרר בקלות – את אלה שפחות.

‎2. תיק לא משאילים או מעבירים בדיוק מאותה סיבה אנרגטית, ועל כן השקיעו בשלכן את מירב תשומת הלב. מגוון רחב הינו תלוי תקציב ולא תלוי חברות רחבות לב (…).

‎3. רצוי להחליף תיקים אחת לשבוע לפחות ואם אפשר, אפילו יותר. אנחנו למשל מחליפות לפחות כל יומיים לפי הופעה או צרכים בסדר היום.

‎4. המלצה שלנו: השארנה לכן במשרד קיט של ‘עזרה ראשונה’ ו’שניה’, כך שלא תצטרכו להתנייד איתם לכל מקום.

‎5. צמצמו עד למינימום האפשרי מסמכים ובטח כאלה בעלי חשיבות, במידה וצריכים אותם נגישים אפשר לצלם אותם בסמארט-פון – חוסך הרבה מקום, בלאגן ומשקל.

‎6. רכושנה לכן ארנק ‘עזרה שניה’ שיכיל את צרככן הריאליים לשעות חירום, אין צורך לסחוב אותם באריזות מקוריות שתופסות יותר מדי מקום.

‎7. עודף השתדלנה לצמצם ל’קופת החסכון’ שלכן מידי יום או יומיים – אחרת המשקל המיותר הולך ונצבר והכתף שלנו תסבול בהתאם.

‎8. מפתחות – את הרזרבי לא שומרים בצמידות למקור.

‎9. ובכלל, מומלץ בכל הצרכים שלכן לבחון אופציה לערכה מוקטנת שאותה ניתן להשיג ברוב המקרים כמעט בכל פינה.

‎והעיקר (!!!) אל תסחבנה יותר מידי. זה לא אלגנטי, זה תוקע אנרגיות והשחזור במקרה של אבדן – מתיש. ‎למדנה לעשות שימוש במחשבה מקדימה, הנסיון יוכיח לכן שאתן יכולות לקבל הרבה יותר ולעבוד לטובתו הרבה פחות (…).

‎* ועוד דבר… אם אתן באמת כאלה ספונטניות עד שאפשר להעיף אתכן לכל מקום – מעכשיו לעכשיו – ‎הרמנה טלפון… אנחנו תמיד מוכנות להצטרף ;-)

387584960477115310536