• Rachel Yedid

In Person with Rachel Yedid

10 Posted by - March 18, 2013 - Working Girl

רשל ידיד

בת 34, מתגוררת בירושלים, שם נמצא גם הסטודיו שלה. אמנית יוצרת, בוגרת לימודי אמנות בפריס ובירושלים. למדה ציור, וידאו ארט, צילום, פיסול ובימוי. בימים אלו מציגה את “הרצון להקשיב לאווה”.

מהו שעוזר לך הכי לשרוד יום עבודה ארוך?

היצירה מסבה לי עונג גדול ועל כן אני לא מרגישה שהיום מתארך. בזמן שאני מציירת אני מאבדת תחושת זמן וכל החושים שלי ממוקדים ונרתמים למען האמנות שלי.

האם יש לך קמע שמסמל עבורך “מזל טוב”?

אני לא מאמינה בסימנים ומזלות ומעולם לא חיפשתי אותם, הם לעומת זאת מצאו את דרכם אלי. אני לא מקשרת אותם דווקא למזל אלא קוראת להם סימני אהבה. ב 2009 קיבלתי את הסימן הראשון בדמות טבעת דקה שהיהלום שבה חסר. הטבעת מסמלת יד שמחזיקה את עין השמש בחלון קטן ועגול היא נמצאה ע”י בתי עדן, בלב ים, בדיוק ביום הולדתי. סימן האהבה השני הגיע אלי ב 2012 מסבתי הצרפתייה. היא העניקה לי אותו לכבוד התערוכה שלי בגראנד פאלה בפריס (GRAND PALAIS ART PARIS ) למזל.

האם יש לך סגנון לבוש מועדף? בעיקר לקראת פגישה עסקית?

הפגישות שלי הן בעיקר עם הקהל, ואני לא מגדירה אותן פגישות עסקיות. למפגשים עם הקהל שבא להכיר ולחוות את האמנות שלי, אני אוהבת ללבוש בדים קלים, אווריריים, קצת שקופים לרוב בצבע שחור המשחק יפה עם האור. הבגדים בשבילי, מתחילים כבר בהלבשה התחתונה, בזו הנסתרת, שהכי קרובה לגוף, ועדיין כה מלאת נוכחות.

איזה מקום תופס הסמארטפון בחייך?

ימי העבודה שלי בסטודיו מאופיינים פעמים רבות בבדידות, התבוננות וחשיבה. בימים אלו אני משתמשת בסמארטפון כדי לצלם את תהליכי העבודה שלי וכדי להבחין בפרטים דרך עדשת המצלמה. באמצעות הטלפון החכם אני מקליטה את עצמי שרה, מנגנת בפסנתר או מציירת ומעלה צילומים של העבודות שלי דרך הפייסבוק כדי לקבל תגובות וחיזוקים מחברים ומעריצים. שנים רבות ציירתי כשאני רחוקה מכל הסתכלות חיצונית, לא אכלתי כמו שצריך, הזנחתי את עצמי ונכנסתי לתקופות ארוכות של דיכאון ואז הגיע הסמארטפון! הטכנולוגיה הזו אפשרה לקריירה שלי להתפתח במהירות. בצרפת, בלגיה, גרמניה, אנגליה וסינגפור ביקשו להציג תערוכות שלי. עולם חדש נפתח בפני, חיבורים חדשים עם אנשים מדהימים החולקים איתי את האהבה לאמנות ומוזיקה. הפייסבוק הפך להיות גלריה וירטואלית עכשווית ואישית.

מה בתכולת התיק האישי שלך, שלא תעזי לצאת בלעדיה מהבית?

לעולם לא אעז לשכוח את הסמארטפון (!!!).

גלי לנו מה מקורות ההשראה שלך לעשייה?

יש לי הרבה מקורות השראה אך אני סופגת השראה מיוחדת מעולם המוסיקה. המוסיקה מלווה אותי לאורך כל תהליך היצירה, החל מהרעיון לרישום הראשוני ועד לציור המוגמר. למוסיקה יש חיבור חזק לזיכרונות ילדות ולרצון לתת, לקבל וליצור אהבה. המוסיקה עוטפת אותי כמו מים ויחד איתה אני מתאדה לעולם החלומות.

כרטיס הביקור שלך, כיצד נראה? איפה את מאחסנת אותו?

הגלריות הן אלו שעושות לרוב שימוש בכרטיסי ביקור, אני מציגה בתערוכות את ‘כרטיס האמן’ שלי. על הכרטיס מודפס הציור שמכרתי למרטין אגל (Martin Egel ), זמר בריטון ידוע בעולם האופרה, כשהצגתי בתערוכה הראשונה שלי בפריס. כרטיסי האמן שלי מאוחסנים בתוך הארנק שלי.

ספרי לנו על המיתוג שלך.

הציורים שלי הם המיתוג של העסק שלי, אני המקור וזו האמנות שלי.

האם יש לך “חדר משלך”? מקום בו את נחה ונטענת באנרגיות חדשות להמשך הדרך

ה”חדר שלי” הוא הסטודיו שלי, שנמצא בבית נטוש בירושלים. הוא מנותק מזמן, מנותק מהחברה הצרכנית ומעולם השקר. הסטודיו שלי מספק לי סביבה שקטה וקסומה המאפשרת לי כניסה פנימה לעולם הרגשי והדמיוני שלי.

 

IN PERSON WITH RACHEL YEDID4 IN PERSON WITH RACHEL YEDID5 IN PERSON WITH RACHEL YEDID3 IN PERSON WITH RACHEL YEDID2 IN PERSON WITH RACHEL YEDID1