• Lee Grebenau

In Person with Lee Grebenau

5 Posted by - October 15, 2012 - Working Girl

לי גרבנאו

בת 26, תושבת תל אביב, מעצבת אופנה. התחילה את הקריירה המקצועית שלה לפני שלוש שנים עוד בהיותה סטודנטית מתחילה בפקולטה ללימודי אופנה ב’שנקר’. לשאלה מה הוביל אותה לעסוק דווקא בתחום זה היא עונה: “עוד מגיל קטן נשמתי אופנה. אבי אורי גרבנאו ז”ל היה איש טקסטיל, שעסק ביבוא ויצוא בדים מאירופה ולארה”ב, כך שתמיד היו לי בגיל קטן אין ספור דוגמאות בדים להשתעשע בהם. אימי יפה גרבנאו, עסקה גם היא בעיצוב אופנה שנים רבות, כך שכילדה, מצאתי את עצמי הרבה פעמים מסתובבת אצלה בסטודיו בין התופרות והתדמניות, ותמיד הוקסמתי מהיצירה בתוך עולם זה, להמשיך ללימודי אופנה אחרי השירות הצבאי נראה לי אך הכי טבעי”. תשע שאלות ותשע תשובות שמלמדות אותנו קצת על לי ועל הסטייל האישי שלה בחיים, ובכלל:

1. גלי לנו את מקורות השראה שלך לעשייה.

העולם שלי מלא בהשראות, אני מוצאת השראה בכל מקום ובכל דבר. בעיקר אני מושפעת מתולדות האומנות ותולדות העיצוב, מהתקופה הקלאסית עד הרוקוקו, אימפרסיוניסטים עד הסוריאליסטים, זה טבוע בי. כמו כן, כל דבר יכול לגרות אותי: סרטים, סדרות (בעיקר תקופתיות – אני מכורה לזה) אופרה, מחזה, שווקים מעניינים, נסיעות וכדומה…

כל לקוחה בפני עצמה היא עולם מלא בהשראה. הדמיון שלי תמיד רץ, אני מרחפת בעולם של יצירה. מעבר לעיסוק באופנה אני נהנית לצייר, תרמתי כבר שני ציורי שמן על בד לעמותה במלחמה באיידס שלשמחתי נמכרו, ואני ממשיכה את לימודי לתואר שני בתולדות האומנות באוניברסיטת ת”א. מעבר לזה, אני חורשת את STYLE.COM וכל חודש קונה מגזינים, אני אוספת מגזינים שנים. כמו כן, אני אוספת ספרי אופנה, יש לי כבר ספריה מרשימה, ממנה אני למדה ושואבת המון השראה. תוך כדי הלימודים הוצאתי כחמש קולקציות, שאת ההשראות להן, באופן טבעי שאבתי מעבודות המחקר, ומן הנושאים שבחרתי לעסוק בהם בפרויקטים שהיו לי בשנקר. בקורס שמלות ערב למשל, התבקשנו להגריל צבע ואני קיבלתי את הצבע כסף. כחלק מהמחקר על הצבע, הגעתי לתקופת ‘הארט דקו’ וכהשראה בחרתי להתמקד בתכשיטים המרהיבים של אותה תקופה. עיצבתי שמלה מסריג כסוף בצללית של ‘ויונה’ כשהגזרה ומשחק הבדים שלה יוצרים מראה של תכשיט. הפעם לא השתמשתי באף חרוז, רציתי שהתכשיט יעבור בגזרה. מייד לאחר מכן עיצבתי בסטודיו שלי קולקציה בהשראת שנות ה-20 וה-30, משחק בין גזרות גאומטריות לנשפכות, יצרתי ‘שמלות תכשיט’ מלאות רקמות ועבודת יד, עם טוויסט של צבעוניות חזקה. כך שהלימודים סיפקו לי אין סוף השראות.

2. כרטיס הביקור –כיצד נראה? איפה את מאחסנת אותו?

את כרטיס הביקור שלי עיצבה חברה טובה שלי, מעצבת גרפית בשם מורן גראדוס. הוא מורכב משני חלקים, עטיפה מזהב שעליה יש חיתוך לייזר על הלוגו שלי, ובפנים כרטיס בשחור שנשלף עם הפרטים. הוא מאוד ייחודי, ומשדר אלגנטיות. מאוד מתאים לי ולאופי של העיצובים שלי. התלת מימד, והשימוש בחומרים הינם מוטיבים מאוד חזקים אצלי בעשיה ובעיצוב ולכן היה לי חשוב שהכרטיס גם הוא יעביר את זה.

3. ספרי לנו על מיתוג העסק. מי, מה, למה ומדוע?

אופנה היא חגיגה. אני מתמקצעת בבגדי ערב כאשר האיכות והאלגנטיות נמצאים תמיד לנגד עיני. רקמות עשירות ומיוחדות, תפירת תלת מימדית, ירידה לפרטים הקטנים כולל מיתוג התוויות ומיתוג הקאוורים של הבגדים הם אני. קהל הלקוחות שלי מורכב מנשים בנות 30 ומעלה, היודעות, מעריכות ומחפשות איכות.

4. מהו הדבר שהכי מסייע לך לשרוד יום עבודה ארוך?

אם יש לי יום קשה ועמוס, אני תמיד עושה תכנית לערב, שיהיה לי משהו כיפי לצפות לו. בין אם זה לקבוע דינר, לצאת לדרינק בבר, סרט.. המחשבה שמחכה לי משהו טוב בסוף היום תמיד מקלה עלי.

5. האם יש לך קמע? משהו שמסמל עבורך ‘מזל טוב’?

אני לא מאמינה כ”כ בקמעות אבל אני כן מאמינה באנרגיות, ומאמינה שאם סביבת העבודה שלי בסטודיו תהיה חיונית וטעונה באנרגיות טובות כך גם העבודה, הייצור והתוצאה יהיו על הצד הטוב ביותר. בכלל ביצירה שמשלבת עבודה עם אנשים ובעיקר עם לקוחות, מאוד חשוב לי שתהיה אוירה טובה ונעימה. חוץ מזה ספר תהילים קטן במגירה הוא תמיד טוב.

6. האם יש סגנון לבוש שמועדף עליך?

לא. אבל אולי בגלל שאני מעצבת אופנה ובגדים הם העבודה שלי, אני משנה את ה’לוקים’ שלי כל יום, ומתלבשת איך שאני מרגישה בבוקר. אני כנראה אתלבש אותו דבר לפגישה עסקית, לדינר, ליום עבודה בסטודיו או למסיבה. ז”א אין לי בגדים שהם רק לערב או רק ליום. למשל פייטים אני אלבש בבוקר ובערב, וגם עקבים, הכל תלוי במצב הרוח.

7. את משתמשת ב’סמארטפון’, איזה מקום הוא תופס בחייך?

אייפון 4 לבן ובלאקברי. לא יכולה לחיות בלי שניהם. הם חלק ממני. זה נורא – אבל זה המצב.

8. מה בתכולת התיק האישי שלך, שלא תעזי לצאת בלעדיה מהבית?

יומן (ולא בנייד), פנקס, מגבונים, קרם ידיים, מחברת סקיצות, משקפי שמש,עפרונות ועטים, פלאפונים כמובן, ליפגלוס. בעקרון התיק שלי הוא כמו של מרי פופינס. הוא שוקל המון (!) ומכיל בתוכו את כל הבית.

9. האם יש לך ‘חדר’ משלך? מקום בו את נחה ונטענת באנרגיות חדשות להמשך הדרך?

בבית. הדירה שלי ושל בן זוגי היא המקום שאני הכי אוהבת להיות בו בעולם. שם אני נרגעת, נחה ומנקה את הראש. אין כמו הבית.

 

In Person- Lee Grebenau8

In Person- Lee Grebenau7

In Person- Lee Grebenau5

In Person- Lee Grebenau4

In Person- Lee Grebenau3

In Person- Lee Grebenau2

In Person- Lee Grebenau1