• Ray Segev

In Person with Ray Segev

5 Posted by - January 13, 2013 - Working Girl

ריי שגב

בת 28, גרה היום בישוב בהרי ירושלים, אחרי עשר שנים בתל אביב. במקצועה מעצבת תפאורה ותלבושות בוגרת בית הספר לעיצוב של רקפת לוי. עבדה בתחום הקולנוע והפרסום כמעצבת תפאורה ותלבושות משנת 2006. לפני כשלוש שנים, הצטלמה על ידי חבר צלם והחוויה הזו שינתה את חייה, היא הבינה שהסתתרה מאחורי המשקל שלה יותר מידי שנים בגלל תכתיבי החברה המצומצמים, כשירד האסימון הזה ריי החליטה לעבור לצד השני של עדשת המצלמה. היא החליטה ש”אם אין אני לי מי לי” וכדי להשיג שינוי וגיוון במודל היופי צריך פשוט לעשות, לכן היא תהיה דוגמנית במידה 42 ויהי מה.

באותו הזמן הקימה את הבלוג והחלה לתעד בו את התהליך שעברה ואת הגיגיה בנושא מודל היופי. אט אט, עוד ועוד נשים החלו להחשף לתכנים של הבלוג ולהצטרף למהפכת המידות, ברזומה של ריי עבודה עם חברות כגון H&O, עונות, קסטרו, דלתא, וקמפיין כפרזנטורית של “אלמביקה”. בנוסף הצטלמה והתראיינה לכתבות במגזינים “את”, “סגנון”, “זמנים מודרניים”, “מנטה”,”7 ימים”, “ווג איטליה” ועוד. היום היא מעבירה את הזמן בין דוגמנות לבין יצירת תוכן לבלוג שלה בו היא בימים אלה מקימה חנות בגדים אינטרנטית, בעלת טור במגזין קסטרו, כתבת טיפוח ויופי ב”אקסנט” ומעבירה סדנאות והרצאות לנוער ולנשים בנושא דימוי גוף.

לשאלה “מה הוביל אותך לעסוק דווקא בתחום זה?” ענתה: “הבחורה מעמוד 194 בגליון יולי של המגזין גלמור שצולמה בעירום, עם הבטן בחוץ וללא פוטושופ, זה הדליק בי ניצוץ שהיה רדום שנים ובאותו רגע ידעתי בדיוק מה אני צריכה לעשות, לא היה לי מושג איך – אז פשוט התחלתי”.

תשע שאלות ותשע תשובות שמלמדות אותנו קצת על ריי ועל הסטייל האישי שלה בחיים ובכלל:

1. מהו הדבר שעוזר לך הכי הרבה לשרוד יום עבודה ארוך?

“ימי העבודה שלי כל כך עמוסים עד שאני לא מספיקה לנשום והם כבר נגמרים, הם כל כך מגוונים ושונים אחד מן השני כך שבאמת אין לי טענות, אני נהנית מכל רגע בהם. יום אחד בצילומים להפקת אופנה, יום אחר בפגישות או בכתיבה אל תוך הלילה, זה כיף גדול ואם הייתי יכולה להצטלם ולכתוב כל יום הייתי עושה את זה בכיף. להצטלם זה אחד הדברים שהכי משמחים ומרגשים אותי וכשאני כותבת אני עונה לעצמי על המון צרכים של ביטוי עצמי והעצמה”.

2. האם יש לך קמע שמסמל עבורך ‘מזל טוב’?

“בובת מתכת קטנה ומשומשת שהיא הדבר הראשון שאני תולה בבית חדש אחרי שהמובילים פורקים את הארגזים, יש בה משהו מכוער וכל כך יפה בו זמנית, אני אוהבת את הצבעים הדהויים, הטקסטורות שהתיישנו, יש בה אסתטיקה שמעוררת בי רגש והיא מספרת סיפור על זמנים אחרים, משהו מפעם. זה אולי מוזר אבל אני מסוגלת להתבונן בה זמן ממושך ולחלום”.

3. האם יש לך סגנון לבוש מועדף?

“אני אוהבת לשחק עם אופנה, לנסות כל הזמן דברים חדשים, אני מאמינה שאופנה היא הביטוי העצמי של כל אישה כשהיא יוצאת החוצה לרחוב, לא משנה באיזו מידה או בת כמה היא. מעציב אותי לראות היום נשים שלא מתחברות לצד הזה שלהן, מוותרות בעצם על כל הכיף ומחביאות את עצמן. בעיני כשאישה משקיעה ומעניקה לעצמה, היא מרגישה טוב יותר מאלף איש שיגידו לה כמה היא נראית טוב. זו תחושה פנימית ובעיני כל אחת צריכה לעשות הכול כדי למצוא אותה בעצמה, אני אוהבת ללבוש גלביות גדולות מבדים נשפכים ומצד שני חצאיות עיפרון צמודות עם שסע מאחור וגופיה קטנה אשר מבליטים את כל הנתונים הטבעיים שלי, אוהבת פייטים, משי, צבעים וטקסטורות ואני לא מוותרת על נעלי עקב וליפסטיק בוהק”.

4. איזה מקום תופס ה”סמארטפון” בחייך?

“היצור המרושע הזה, אייפון, לא יודעת מה עשיתי לפניו”.

5. מה בתכולת התיק האישי שלך שלא תעזי לצאת בלעדיהם מהבית?

“טלפון, מפתחות, ארנק, מחברת, ליפסטיק ואם חם (ובדרך כלל חם לי) אז גם מניפה”

6. גלי לנו את מקורות השראה שלך לעשייה?

“הצורך לגרום לנשים להיות מאושרות ולהרגיש נוח בגופן הוא שדוחף אותי ליצור. אני מתרגשת ונהנית מהאינטרקציה הזו וממשיכה לעשות הכל בכדי להמשיך ולסלול דרך של קבלה עצמית והעצמה נשית. אני מקפידה לבקר בבלוגים המועדפים עליי מן העולם והדמיון שלי עף למיליון כיוונים, אני עוברת על ה”רידר” שלי בכל בוקר והרעיונות ממשיכים להיערם להם, מחכים להתממש יום אחד “.

7. ספרי על כרטיס הביקור שלך?

“אני מעצבת אותם בעצמי וכל כמה זמן אני מחליפה. אוהבת לשמור על קו נקי אבל עם קריצה ואני מאכסנת אותם בארנק אבל בכל תיק תמיד נותרים כמה מפוזרים בכדי שלא יקרה שאשאר בלי. היום כתוב על הכרטיס שלי ריי שגב, דוגמנית ובלוגרית. אחרי הרבה שנים שלא ידעתי איך להגדיר את עצמי, היום אני באמת יכולה להגיד א’ שאני דוגמנית, לפני שלוש שנים זה היה נראה כמו רעיון הזוי אבל עם הזמן זה הפך באמת לקריירה וב’ בלוגרית, כי זה בעצם להיות אשת תוכן וזהו מקצוע לכל דבר.

8. ספרי לנו על מיתוג העסק. מי, מה, למה ומדוע?

“אני מעצבת במקצועי ויודעת בדיוק מה אני אוהבת ומה לא, מה טרנדי ומה על זמני, הרווחים בין האותיות, בחירת הפונטים, הצבעוניות וכדומה. לכן ברוב המקרים יוצא שאני ממתגת הכל בעצמי, חשוב לי שזה יהיה נקי, מאוורר ועם המון ממני בפנים כי אני הוא העסק שלי”.

9. מהו המקום שבו את נחה ונטענת באנרגיות חדשות להמשך הדרך.

“שיעורי ה’ביקראם יוגה’ (יוגה ב-40 מעלות חום) שאני לוקחת לפחות פעמיים בשבוע, אני פשוט לא יכולה להמשיך בלעדיהם, אני מקבלת בהם חיבור עם עצמי וגם פעילות אירובית על הדרך, מזיעה את כל האנרגיות הרעות החוצה ויוצאת חדשה”

 

In Person- Ray Segev6

In Person- Ray Segev5

In Person- Ray Segev4

In Person- Ray Segev3

In Person- Ray Segev2

In Person- Ray Segev1