• BROOKE SHADEN

Surreal So-Real

10 Posted by - August 7, 2014 - Working Girl

ציור או צילום? שלווה או אובדן? טוב או רע? חופש ומרחבים או מציאות מגבילה וכובלת? התמונות של ברוק שאדן, אמנית צעירה בעלת מראה חולמני, הן לא הרקע האידאלי לחלימה בהקיץ. המציאות שהיא טווה מעוררת חשיבה ושאלות. לעיתים מטרידה. לעיתים מתריסה – כאילו קוראת תיגר על מוסכמות ותפיסות מקובלות. בדידות תהומית, ריחוף ותחושה של זמן ומקום שנבראו במעין עולם מקביל בעל חוקים ושפה משלו, יוצרים מסגרת סיפור מסתורית. הצבעים מעניקים לעבודות איכות ציורית והתנועה הקיימת בכל אחד מהם יוצרת מקצב ודינמיקה לירית.

עבודותיה, שיש המגדירים אותן שנויות במחלוקת, עוררו את סקרנותנו, ובמשך שעות ארוכות התבוננו ברבות מהן, מנסות למצוא את הסדק דרכו נוכל להתחבר להוויה שביצירה, לעולמה של שאדן וליצירה שלה. החיפושים הובילו אותנו אל הבלוג שלה, ושם מצאנו את מניפסט אישי שנכתב בהמשך לתהיות שלה האם היא עושה את הדברים בדרך הנכונה – בין אם מדובר במיזם עסקי, ביצירה או במשהו פשוט ועם זאת מורכב, כמו אהבה. והנה תמצית אבני דרך של בוננות באשר לאופן שבו אנחנו חיות את חיינו – או כמו שהיא מכנה זאת: סימנים לעשיה נכונה.

חמשת הסימנים לשיטתה של ברוק המעידים שאת עושה משהו נכון:

אין לך מושג מה לעזאזל את עושה – כולנו עשויות למצוא את עצמנו תחת השפעתם של מנהיגים, מובלות ומנותבות. ככלות הכל למדנו לעשות זאת כבר מתקופת ילדותנו המוקדמת. תחכום וכוחות רבים נדרשים על מנת ליצור נתיב משלך ולעשות משהו קצת אחרת. יצירתיות, אומץ, זיעה וספק מתערבבים יחד ורק אז אפשר להגיח דרך הצד השני עם שפע של הבנות או מסע חדש ומדהים.

אנשים אחרים חושבים שאת משוגעת – כשהתחילה בעשייה שלה, היו אנשי צילום שחשבו שהיא משוגעת מאחר ותמיד רצתה להיות סופרת או קולנוענית. כשעזבה עבודה יציבה חשבו שהיא משוגעת בגלל שאיבדה את מקור ההכנסה שלה והחליפה אותה באפס וודאות ועקביות כספית. כשאמרה שהיא רוצה להציג בגלריות חשבו שהיא משוגעת מאחר והתמונות שלה נראות מפחידות מידי וכשרצתה לכתוב ספר, שאלו אותה אנשים מה הופך אותה למוסמכת לכך. אם אנשים חושבים שיצאתן מדעתכן, או שהם בספק לגבי מה שאתן עושות, ככל הנראה אתן עושות את הדבר הנכון – צוללות לתוך משהו שמזין את התשוקה שלכן. וגם אם שום דבר לא יוצא מזה מבחינה כלכלית, אתן עדיין עושות צעד להגשמת האושר שלכן וזה לא מטורף בכלל.

אנשים לא מרוצים ממה שאת עושה – תחשבו על זה. מה בעולם כולו מדבר לאנשים יותר מאשר לגרום למישהו להרגיש משהו. לעורר בהם רגש כשהם מתבוננים ביצירות שלה, זו עבורה ההרגשה הטובה בעולם. אוהבים – שונאים – או משהו באמצע, לא ממש משנה איזו תגובה תהיה זו, העיקר שתהיה שם תגובה שנגרמה בעקבות התשוקה שלה. אל תפחדו לעורר מחלוקת, אומרת שאדן. זה נכון לגבי האנשים הנדיבים והעדינים ביותר, וגם באשר לאלה שאינם. אין נזק גדול יותר לייחודיות שלכן מלהיות תמיד אדיבות ומתונות.

לרדוף באופן אקטיבי אחרי התשוקה שלך - מהי תשוקה? זו מילה טעונה כי היא מקפלת פנימה את מה שמעורר אותך, מה שמניע אותך, ומה שיוצר לך חבטה בלב. זה כוח החיים שלנו ובלעדיו אנחנו עשויות לעבור את החיים ללא חקירה של למה ואיך. שאדן סבורה כי הסימנים המשמעותיים ביותר בכדי להבין אם את עושה משהו נכון הוא לבדוק האם באופן פעיל את רודפת אחר התשוקה שלך והאם את פעילה ויוזמת באשר לגילוי והבנה של מה שגורם לך לשמוח.

את השראה לאחרים – אולי אתן לא יודעןת שאתן עושות את זה, אבל ההשראה טמונה במה שאתן עושות ובמי שאתן, במיוחד כאשר אתן רודפות אחר החיים שאתן רוצות לחיות. השראה לאחרים יכולה להיות פשוטה כמו לגור בירושלים וכאשר אתן בונות את החיים של החלומות שלכן, אתן משמשות השראה לאחרים – לעשות אותו דבר או פשוט להעז לעשות. קידום תשוקה בחיים שלכן ובחייהם של אחרים הוא הסמל האולטימטיבי לכך שאתן עשות משהו נכון.

שאלות שברוק מוצאת שחשוב להמשיך ולשאול את עצמך:

– האם אני ממקדת מספיק אנרגיה במה שעושה אותי מאושרת?
– האם אני פעילה בהגדרת מטרות שיאפשרו לי לפעול כדי לממש את התשוקה שלי?
– האם אי פעם הרגשת מבולבלת לגבי מה הצעד הבא צריך להיות?
– האם אי פעם הרגשת אופוריה מדהימה שמגיעה כשאת כנה לגמרי עם עצמך לגבי השאלה: מהם הדברים המעוררים אותך?
– באיזו תדירות את מגישה באופן כלשהו את היחודיות שלך לעולם?

מעורר מחשבה…

Brooke Shaden

brookeshaden16 brookeshaden01 brookeshaden15 brookeshaden14 brookeshaden13 brookeshaden12 brookeshaden11 brookeshaden10 brookeshaden09 brookeshaden08 brookeshaden07 brookeshaden06 brookeshaden05 brookeshaden04 brookeshaden02 brookeshaden18