• GAL HALFON

Tea With Gal Halfon

24 Posted by - December 26, 2014 - Working Girl

גל חלפון, אוחזת באמתחתה גישה יחודית ומעוררת השראה לצורה שבה אנחנו צריכות להתיחס לבגדים שעל גופנו. תפסנו אותה לשיחה קטנה על אפנה על-זמנית, טרנדים חולפים, השראה אינסופית ומה שביניהם.

- מאיפה מגיעה ההשראה לקולקציה החדשה?

– אני משתדלת לחפש השראה ברחוב. להסתכל על הלך הרוח, על מסלולי התצוגה להקשיב לתחושת הבטן שלי ואז – לנסות פשוט לחבר הכל יחד. בשלב הזה כל ההשראה חיה בעיקר בתוך הראש שלי, אני מחברת טקסטורות, בדים, רפרנסים תרבותיים והמחברת שלי מתמלאת בקצב…

זה תהליך שלם ומורכב שלא תמיד ברור לעובדות שלי, לדוגמה, איך הוא מתחבר לקונספט מהודק, אבל בסוף – כשהוא הופך לקולקציה, לבגדים, להפקה – אז נופל האסימון והכל נראה הגיוני, לא רק לי.

- איזה סיפור נרקם בין הפריטים בקולקציה?

– הכל מתחיל במחברת הקטנה שלי. אני אוספת גלויות ברחוב, צילומים ממגזינים, פיסות בדים. ולפעמים אפילו פשוט מצלמת אנשים ברחוב. בסטודיו הבנות מתחילות במחקר ודוגמות יחד את הטרנדים, צבעוניות ושפה. המשמעות היא בעצם שאנחנו בוחרות בפינצטה מה מכל זה מתאים לנו, למותג ולקולקציה הספציפית הזאת.

בקולקציה הזאת האלמנטים שבלטו לי היו בעיקר הפשטות והצרות הגאומטריות, מה שהתבטא בחיתוכים ובתיפורים בלתי שגרתיים בבגדים וכן בהדפסים וברקמות. את ההשראה הגיאומטרית החלטתי לחבר לטרנד הפרחוני. השתמשתי בהדפסים פרחוניים עשירים ועמוסים בגווני הקולקציה ועל ידי כך בחרתי לרכך ולחזק את הנשיות בבגד ולהעניק עושר צבעוני לגזרות היחסית פשוטות. החיבור בין שתי ההשראות החזקות האלה הוליד את השם של הקולקציה הזו, שהיא גם הקולקציה השמינית שלי, “גיאומטריה פרחונית”.

- ספרי לנו קצת על הצורה שבה את רואה את המקום של הבגדים שלך בסדר יומה של האישה המודרנית.

– כמו בכל קולקציה שלי, גם בקולקציה הנוכחית אפשר למצוא פריטי בייסיק המתאימים לסדר יומה העמוס של האישה המודרנית, אך עם טוויסט מפתיע שגורם לכל אחת לחייך ומכניס אלמנט של משחק לכל בגד. למרות המחקר המעמיק וההשפעת הטרנדים, הקולקציה אינה עונתית והפריטים בעלי שפה המזוהה איתי. הפריטים דינמיים ומאפשרים לכל לקוחה להוסיף להם פרשנות המתאימה לסגנון חייה, ואף לערבב ביניהם וללבוש אותם לאירועים ומקומות בעלי אופי משתנה, מהמשרד ליציאה וכן הלאה. בכל עונה אני מקפידה לעצב מגוון מכנסיים בגזרות שונות שמתאימות לנשים אמיתיות, עליוניות הקלות מתאימות במיוחד לסובלות מקור המזגנים, שמלות קלאסיות שמתאימות גם ליום וגם לערב- רק החליפי נעליים ואקססוריז ואת מסודרת. והעונה יש לנו גם מעיל לבד דרמטי וכמובן שכמית צמר ומעיל אופנוענים שללא ספק הינם הפריטים המשדרגים בארון שלנו לחורף הקרוב!

בנוסף לכל אלה, הלקוחות שלי יודעות שתמיד אפשר למצוא אצלי פריטי בייסיק שבכל אחד מהם יש הפתעה קטנה – החל מעיבודים מדויקים שבדרך כלל אין סיכוי למצוא ברשתות שמייצרות פרטי בייסיק וכלה בהפתעות כמו בטנה מנצנצת, פתק עם מסר מחויך ועוד.

- כיצד את מדמיינת את האישה שעתידה ללבוש את הבגדים בעיצובך? האם יש לך חזון נשי ברור?

– אני עושה בגדים לנשים אמיתיות. האישה שלובשת את הבגדים שלי לא מוגדרת בגיל או במצב כלכלי. היא לא גבוהה, שמנה או רזה, היא לא בלונדינית או ברונטית. היא דמות, אישיות, חוכמה ורגישות. הלקוחה שלי יודעת מה היא רוצה ואני לעולם לא אכתיב לה איך בדיוק ללבוש את הבגד – להפך, החלק המרגש בעיני הוא לראות איך כל אחת משלבת את הפריטים כך שיתאימו לאופי שלה, לסגנון ולחיים שלה. אני חושבת עליה יום-יום ומתרגשת כשאני מגלה שיש כל כך הרבה כאלו ברגע שהיא נכנסת לחנות. אני מופתעת לגלות שגם בחורה בשנות העשרים וגם אישה בשנות החמישים מוצאים אצלי את פריטים שבסופו של יום מדגישים את מי שהן באמת.

אני חולמת לראות יותר נשים שלובשות מה שהן רוצות ומרגישות מעולה ועבור אותה אישה, אני תמיד מחפשת את הפריט הבא שהיא צריכה.

- מה היא, לדעתך, המגמה האפנתית המרתקת ביותר של התקופה האחרונה? איך היא משפיעה על סדר היום האפנתי שלנו כנשים?

– נראה לי שהמצב הכלכלי לצד הקפיטליזם הבזבזני הביאו אותנו לשובע. אנחנו מתחילים להבין שאיכות חשובה הרבה יותר מכמות. כולנו פשוט מבזבזים פחות. אז אחרי שהוצפנו ברשתות גדולות ביצור המוני, המגמה שאולי אני הכי מתחברת עליה היא חוויית הקניה. החזרה לבוטיקים הקטנים, לאירופה של המאה ה 19 רגע לפני שחנויות הכלבו הענקיות פרצו לחיינו.

חוויה מלאה בתשומת לב ורגישות. דגש על הפרטים הקטנים ולא על הכמות, שירות, מקום שרוצים לחזור אליו, כזה שנחקק בזיכרון. היום, ניתן לראות כי מותגים גדולים בוחרים להציג את עצמם בבוטיקים קטנים, באזורים עם אופי כמו בצ׳לסי בניו יורק – רק לא עוד חנות בקניון. הלקוחות שלי כבר יודעות שכשהן מגיעות לחנות זה לא רק לקנות בגדים, בדרך כלל הן יושבות איתנו לקפה במרפסת, אנחנו מנהלות שיחה על דברים ברומו של עולם, משלבות פריטים עם דברים שכבר יש להן בבית ולפעמיים גם מפנקות את הבעל… הלקוחות הוותיקות יותר לא מוותרות על שרות shop@home שלוקח בחשבון שהזמן שלך הוא יקר. את השופינג הן עושות בבית. אני או אחת הבנות מהצוות מגיעה עד בית הלקוחה למפגש של שעתיים בו הלקוחה נמצאת במרכז. אז אם את מסיימת לעבוד בשעות מאוחרות או ש”את פשוט לא מצליחה להגיע לזה” – אנחנו שם עם כל החוויה ממש אצלך בבית.

- ולפי כללי הטקס – כיצד ומתי את שותה את הקפה שלך?

– הפוך רגיל, בכוס זכוכית, בלי סוכר – הקפה הראשון שלי בבוקר והכי כיף שהוא מגיע ישר למיטה… השני והשלישי זה עניין של מצב רוח אבל על שניהם אני עלולה לוותר. במחשבה שניה…לא באמת. :-)

לאתר של גל חלפון

*גל חלפון חברת מועדון NINE ROOMS מאז ינואר 2014.

Tea With Gal Halfon03 Tea With Gal Halfon04 Tea With Gal Halfon05 Tea With Gal Halfon06 Tea With Gal Halfon08 Tea With Gal Halfon09 Tea With Gal Halfon11 Tea With Gal Halfon12 Tea With Gal Halfon13 Tea With Gal Halfon14 Tea With Gal Halfon15 Tea With Gal Halfon17 Tea With Gal Halfon19 Tea With Gal Halfon20