• LILACH MORAVER

Tea With Lilach Moraver

28 Posted by - November 14, 2014 - Working Girl

לילך מורבר תמיד מקושרת אצלנו לטוהר אמיתי. לפני תשע שנים, לאחר שעשתה דרך ארוכה בעולם העיצוב, פתחה סטודיו עצמאי ממנו היא חולמת ויוצרת בתים נקיים ומודרניים בסגנון מינימליסטי-אקלקטי, או בפשטות שנדרשת לתיאור עבודותיה המדהימות – בצבע הלבן.

בין אם עולה בראשכן כעת אסוציאציה של חלב, שלג או אור, אנחנו בטוחות שבדיוק כמונו, הצבע שהוא בעצם הצירוף החתום של כל צבעי הקשת, יודע בדיוק כיצד לעורר אצלכן שקט ונחמה נדירים. אז תפסנו את לילך, כהנת הלובן הגדולה, לשיחה קטנה על צבע אחד שמרכיב אלפי עולמות.

- לילך, האם, לדעתך, קיים עיצוב “נשי”? אם כן, כיצד עיצוב נשי שונה מגברי?

- אין ספק שקיים שוני משמעותי בין גברים לנשים. הנשים מפותחות יותר רגשית בעוד שהגברים יותר רציונלים. לרוב אני יכולה להגיד שבקרב לקוחותי הגברים יתמקדו יותר בפרטים, בגאדג’טים ובטכנולוגיות גבוהות כדי ליצור רמת חיים גבוהה ונהנתנית. הנשים לעומת זאת יחפשו אחר נוחות ושימת דגש על פרקטיות. עיצוב נשי מתחבר לרוך, עדינות, הרמוניה ואסתטיקה. אחד הכישורים האופייניים לנשים היא יכולתן ליצר סביבה יחודית באמצעים פשוטים, בשימת לב לפרטים הקטנים וביצירת דיאלוג בין חפצים.

- את מאמינה בצבעולוגיה – בההשפעה של צבעים שמקיפים אותנו על עיצוב אישיותינו, מצבי רוחנו ובחירותנו?

– הצבע הוא המפתח לתחושות שאני חשה שאני נכנסת לתוך חלל. לצבעים שונים יש השפעות אנרגטיות שונות על בני אדם. צבע הוא האלמנט הבולט ביותר לעין, לפני צורה ומרקם. לצבעים יש השפעות פסיכולוגיות – אנשים נוטים להגיב לצבעים שונים בדרכים שונות, והדבר משפיע באופן תת-מודע ברמה הרגשית. לדוגמא: הצבע השחור משדר בטחון עצמי, כוח, עצמה. הצבע הורוד משחרר מתח, מרגיע ועוד. לכל הצבעים ישנן השפעות חיוביות ושליליות על מצב הרוח וההשפעה תלויה בעיקר באופן בו אנחנו משתמשים בצבעים, משלבים בין הצבעים וכו’.

- מה מסמל עבורך צבע הלבן?

– עבורי הצבע הלבן הוא דרך חיים של ממש. הוא מסמל את יסוד האור, ההארה, הרוחניות, הטוהר והשלמות. הוא מסמל גם סדר, הבנה, בהירות, ירידה לפרטים ודקדקנות. אלו למעשה משקפים את מי שהנני. מבחינת עיצוב – הצבע הלבן הוא כמו מגנט לאור. על הלבן כל דבר נראה טוב יותר. צבעוניות לטעמי רק מבלבלת ויוצרת אי שקט.

- והמלה ״בית״? אילו משמעויות היא מכילה בתוכה? מה בית צריך לסמל בעיניך?

– “בית” הוא יותר מסכום חלקיו – קירות, חלונות, רצפה, גג ודלת. ל”בית” יש משמעות רגשית. הבית מסמל את הערכים של הדיירים שלו, את המשפחה שלו, את האהבות והתחביבים שלו עוד. לתפיסתי הבית הוא האנטיתזה של המתרחש בחוץ. הוא צריך להיות מקום מרגיע ושקט שמאפשר להוריד מתח ולהשתחרר מהלחצים. הבית שלי הוא ביטוי לצרכים של בני משפחתי ושלי. הבית למעשה מספר את הסיפור האישי שלנו- חוויות, מסעות, אהבות, תשוקות ועוד. הבית שלי לבן, כמובן, מעוצב בפשטות מזמינה ומחבקת.

- מהו הפרויקט שלך שאת הכי גאה בו, ומדוע?

– הפרויקט שאני הכי גאה בו – דירת גן בגודל 50 מ”ר בכרם התימנים בתל אביב. הלקוח הוא בחור שחיפש את המגע הנשי – את החשיבה הנשית, והפקיד את המפתחות בידי תוך בטחון מלא ש”אספק את הסחורה” ללא שום התערבות בחלק התכנוני – עיצובי. מרגש… מדובר בדירה בבנין לשימור שכמובן אסור לגעת במפתחים הקיימים שלה. דווקא בשיפוצים, האתגר הוא גדול יותר ודורש פעמים רבות חשיבה מחוץ לקופסא. אני מרגישה “בבית” בשיפוצים ומביאה לידי ביטוי את היכולות התכנוניות שלי, את תפיסת החלל וההבנה של הפרופורציות הנדרשות. חולמת לבלות בדירה סופשבוע קיצי עם בעלי… (-:

- ולפי כללי הריטואל הפרטי שלנו – מתי, איפה וכיצד את שותה את התה שלך?

– את כוס התה שלי אני שותה במיטה – עם המצעים הלבנים וכעשרים (!!!) כריות לבנות ומזמינות. הכי כיף (-:

לאתר של לילך מורבר

* לילך מורבר חברת מועדון NINE ROOMS מאז אוגוסט 2013.

Tea With Lilach Moraver02 Tea With Lilach Moraver04 Tea With Lilach Moraver09 Tea With Lilach Moraver08 Tea With Lilach Moraver10 Tea With Lilach Moraver07 Tea With Lilach Moraver06 Tea With Lilach Moraver01 Tea With Lilach Moraver05 Tea With Lilach Moraver03 Tea With Lilach Moraver11